Aktualności

11.10.2019

Projekt ,,Poprawa stanu zdrowia populacji pracującej województwa podlaskiego" w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem

10 października w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się badania profilaktyczne w ramach projektu ,,Poprawa stanu zdrowia populacji pracującej województwa podlaskiego". Bezpłatne badania wśród pracowników starostwa przeprowadzane były w kierunku chorób układu krążenia, nowotworów i depresji. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
10.10.2019

Starosta Wysokomazowiecki nagrodził młodych sportowców

10 października w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się uroczyste podsumowania współzawodnictwa sportowego Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2018/2019. Podczas spotkania Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński oraz Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, Bogusław Bieliński wręczyli nagrody i statuetki młodym medalistom oraz ich trenerom.
09.10.2019

Powiat Wysokomazowiecki drugi w Polsce!

Powiat Wysokomazowiecki po raz kolejny został laureatem rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W rankingu „Wydatki inwestycyjne samorządów” podsumowującym lata 2016-2018 w kategorii powiaty zajął II miejsce w Polsce.
08.10.2019

XVI Powiatowy Turniej Szachowy w Szepietowie

W dniu 6 października 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego zorganizował i przeprowadził XVI Powiatowy Turniej Szachowy.
07.10.2019

W Waniewie upamiętniono małżeństwo Krysiewiczów

6 października w Waniewie dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy, upamiętniającej zamordowanych przez Niemców Władysławę i Stanisława Krysiewiczów, którzy w trakcie niemieckiej okupacji przez prawie rok ukrywali w swoim domu znajome rodziny żydowskie. W uroczystości upamiętnienia polskiego małżeństwa wzięli udział: Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magdalena Gawin, rodziny państwa Krysiewiczów, w tym ich dwoje najmłodszych dzieci, a także władze samorządowe, m.in. Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński oraz Wójt Gminy Sokoły, Józef Zajkowski.
06.10.2019

Otwarcie drogi powiatowej w Dąbrowie Moczydłach i przekazanie czeków na inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych

6 października w miejscowości Dąbrowa Moczydły Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński w towarzystwie Wojewody Podlaskiego, Bohdana Paszkowskiego oraz samorządowców, wójtów i burmistrzów z terenu powiatu wysokomazowieckiego dokonał oficjalnego otwarcia odcinka drogi powiatowej Dąbrowa Moczydły-Dąbrowa Łazy, remontowanego w ramach inwestycji, dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości Wojewoda Podlaski przekazał na ręce beneficjentów FDS symboliczne czeki na realizację kolejnych inwestycji na drogach powiatowych i gminnych na lata 2019-2021.
05.10.2019

Portugalskie staże informatyków z Czyżewa

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie w partnerstwie z Fundacją Aktywne Społeczeństwo, Zespołem Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie oraz Zespołem Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie realizują projektu pod nazwą "Międzynarodowy staż kuźnią zawodowego sukcesu". Celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności zawodowych uczniów poprzez udział w dwutygodniowym zagranicznym stażu zawodowym w portugalskich przedsiębiorstwach.
04.10.2019

Zaproszenie na Jesienne Targi Ogrodnicze i Targi Leśne w Szepietowie

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” i Targi Leśne, które odbędą się w dniach 5-6 października w Szepietowie.
02.10.2019

Zaproszenie na sesję popularno-naukową ,,Ciechanowiec i okolice we wrześniu 1939 roku"

Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na sesję popularno-naukową "Ciechanowiec i okolice we wrześniu 1939 roku", która odbędzie się 4 października 2019 r. o godz. 11.00 w budynku głównym Muzeum ul. Pałacowa 5.
01.10.2019

Sprawiedliwi z Waniewa. Zaproszenie na odsłonięcie tablicy poświęconej Władysławie i Stanisławowi Krysiewiczom

Polskie małżeństwo zamordowane podczas wojny za ukrywanie ośmiorga Żydów, zostanie uhonorowane przez Instytut Pileckiego w niedzielę 6 października. W ramach projektu ,,Zawołani po imieniu", w miejscowości Waniewo koło Białegostoku, odsłonięta zostanie tablica poświęcona Władysławie i Stanisławowi Krysiewiczom. Projekt ,,Zawołani po imieniu" poświęcony jest osobom narodowości polskiej zamordowanym za niesienie pomocy Żydom w czasie okupacji niemieckiej.