Aktualności

19.04.2019

Zapraszamy na ,,Wesoły Pląs"!

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie serdecznie zaprasza na Powiatowe Prezentacje Zespołów Tanecznych ,,Wesoły Pląs" - 2019, które odbędą się 28 kwietnia.
19.04.2019

Centralne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Od 28 do 30 marca 2019 roku Rafał Borowy, uczeń klasy IV Technikum w Czyżewie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczył w eliminacjach centralnych XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Miejscem eliminacji był Zespół Szkół nr 6 w Szczecinie. Eliminacje centralne składały się z dwuetapowej części pisemnej wyłaniającej finalistów i laureatów oraz części ustnej wyłaniającej zwycięzcę olimpiady.
19.04.2019

Wielkanocne przedstawienie w DPS w Kozarzach

15 kwietnia 2019 roku Koło Zainteresowań Artystycznych ,,Kreatywni” działające w Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach przedstawiło spektakl pt.,, Pewna wiadomość” inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena.
18.04.2019

Świąteczne spotkanie Powiatowej Rodziny w Starostwie Powiatowym

17 kwietnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się tradycyjne, świąteczne spotkanie członków rodziny powiatowej powiatu wysokomazowieckiego, w którym udział wzięli m.in. Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, Przewodnicząca Rady Powiatu, Dorota Łapiak, Poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki oraz radni, pracownicy Starostwa i jednostek powiatowych.
17.04.2019

Dzień Otwarty w ZSZ im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem

16 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem odbył się Dzień Otwarty. Zwiedzający szkołę uczniowie ostatnich klas gimnazjów oraz szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą placówki, wyposażeniem sal lekcyjnych i pracowni, obejrzeć pokaz barmański oraz pokaz gotowania w wykonaniu uczniów klasy Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, a także osobiście skosztować przygotowanych przez nich dań.
17.04.2019

XI Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Ja i moja rodzina!”

11 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Ulubione wiersze dzieci pod hasłem „Ja i moja rodzina!”. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie młodych twórców oraz prezentacja literackich dokonań uczestników konkursu, rozwijanie talentów recytatorskich, a także rozbudzanie wśród dzieci ambicji i woli współzawodnictwa.
16.04.2019

Uczniowie ZSOiZ w Czyżewie finalistami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

12 kwietnia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie wzięli udział w okręgowych eliminacjach XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR), która popularyzuje wiedzę rolniczą. Uczniowie szkoły mogą pochwalić się doskonałymi wynikami.
15.04.2019

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie

Ponad dwustu wystawców i tradycyjnie już tłumy zainteresowanych – w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zakończyły się Wiosenne Targi Ogrodnicze, Pszczelarskie i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko na terenie województwa podlaskiego.
14.04.2019

Strażacy dla Szkoły Rolniczej w Krzyżewie

14 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie z inicjatywy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołach odbyły się ćwiczenia pn. ,,Strażacy dla Szkoły Rolniczej w Krzyżewie", w których udział wzięły jednostki z terenu powiatu wysokomazowieckiego, białostockiego i zambrowskiego.
14.04.2019

Niedziela Palmowa w Ciechanowcu

Aby zachować tradycję robienia palm wielkanocnych Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka od 1997 roku ogłasza Konkurs na Palmę Wielkanocną. Zwieńczeniem konkursu jest odbywająca się w Niedzielę Palmową uroczysta procesja oraz Msza Święta w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu z udziałem uczestników konkursu.