Aktualności

10.12.2019

Koncert Orkiestry Dętej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem

10 grudnia w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem odbył się koncert Orkiestry Dętej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. Artyści wystąpili w świątecznym oraz rozrywkowym repertuarze, a uczniowie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej lekcji muzyki ,,na żywo", podczas której zapoznali się z brzmieniem, budową oraz rolą w orkiestrze poszczególnych instrumentów.
10.12.2019

Rozmowy o Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego 2030 w Wysokiem Mazowieckiem

W piątek 6 grudnia odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego( SRWP) 2030. Tym razem do debaty zaproszono samorządowców i mieszkańców subregionu łomżyńskiego. Konsultacje odbyły się w świeżo odnowionym budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.
10.12.2019

Za nami XXXIX Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

To największe wydarzenie tego typu w Polsce oraz Europie, które w tym roku zgromadziło 196 uczestników (93 dzieci i 103 dorosłych) z Podlasia, Mazowsza, Warmii i Mazur, Kurpi, Wielkopolski, Lubelszczyzny, Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Podhala, Kaszub oraz z zagranicy – Białorusi i Ukrainy. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Jednym ze współorganizatorów Konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.
10.12.2019

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert- nieodpłatna pomoc prawna 2020 rok

Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2020 r.
09.12.2019

Szkolenie kadr pomocy społecznej z powiatu wysokomazowieckiego

9 grudnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się coroczne szkolenie kadr pomocy społecznej z terenu powiatu wysokomazowieckiego, organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem. Podczas szkolenia zaprezentowano m.in. procedurę Niebieskiej Karty, założenia programu ,,poMOC a nie przeMOC!" oraz omówiono szczegóły wykorzystania dialogu motywacyjnego w pracy z rodziną uwikłaną w przemoc.
04.12.2019

Weronika Bachorek z ZSOiZ w Ciechanowcu zwyciężczynią Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS

2 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku odbył się finałowy etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja składała się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Etap wojewódzki, który odbył się w urzędzie marszałkowskim był jednocześnie finałem całej olimpiady. Powiat wysokomazowiecki reprezentowali uczniowie ZSOiZ w Ciechanowcu, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w tym etapie. Zwyciężyła nasza uczennica Weronika Bachorek, zdobywając maksymalną liczbę punktów.
04.12.2019

Uczniowie ZSOiZ w Ciechanowcu na spotkaniu podsumowującym realizację projektu edukacyjnego IPN - ,,Śladami Bohaterów"

29. listopada 2019 r. w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące projekt edukacyjny ,,Śladami Bohaterów". Wzięło w nim udział czworo uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.
29.11.2019

XIII Powiatowy Konkurs „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”

27 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie odbył się XIII Powiatowy Konkurs „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”. Celem konkursu było nabycie oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, a dzięki temu pokonanie bariery nieśmiałości oraz przyjęcie aktywnej postawy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia drugiego człowieka. Jednym ze sponsorów konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.
28.11.2019

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w centrali Grupy MLEKOVITA

W środę 27 listopada Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził centralę Grupy MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem. Prezes firmy Dariusz Sapiński oprowadził gościa m.in. po Wydziale Serowni i zaprezentował szeroki asortyment produkowanych wyrobów. Prezydent spotkał się także z pracownikami firmy.
28.11.2019

Rozstrzygnięcie XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”

W dniu 28 listopada 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”. Na konkurs wpłynęło 436 prac z 16 instytucji oświaty i kultury naszego powiatu. Komisja konkursowa dokonała oceny prac w 4 kategoriach wiekowych przyznając I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.