Aktualności

02.12.2020

Dbajmy o czyste powietrze. Świat zadymiony ma tylko złe strony.

W Polsce powietrze należy do najbardziej zanieczyszczonych w całej Europie. Kilkukrotnie przekraczane stężenie siarki, azotu, dwutlenku węgla i pyłów zagraża zdrowiu i życiu ludzi, a także zwierząt. Zanieczyszczenie powietrza szczególnie w małych miejscowościach powstaje głównie w wyniku spalania odpadów w gospodarstwach domowych, w piecach, kotłach centralnego ogrzewania, czy na otwartej przestrzeni.
19.11.2020

Projekt KGW "Herbasianki" na ulubione danie Św. Jana Pawła II

W dniach 16- 17 listopada 2020 r., w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem został podsumowany projekt Koła Gospodyń Wiejskich „Herbasianki” z Kaczyna Herbasy. Zadanie publiczne zostało zrealizowane z dotacji udzielonej przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego.
10.11.2020

Otwarty konkurs na realizację zadania publicznego

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu wysokomazowieckiego w 2021 roku
06.11.2020

Kondolencje z powodu śmierci ś.p. Jana Zalewskiego

Z wielkim żalem, smutkiem i niedowierzaniem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci drogiego Kolegi, wspaniałego człowieka, wielkiego samorządowca, Starosty Siemiatyckiego – Jana Zalewskiego. Rodzinie, Bliskim oraz całej społeczności Powiatu Siemiatyckiego wyrazy szczerego i głębokiego współczucia... Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki
05.11.2020

Zawieszenie działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Od 9 listopada 2020 r. do odwołania zawiesza się działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Wysokomazowieckiego.
29.10.2020

XIX Sesja Rady Powiatu Wysokomazowieckiego

29 października w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem - przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego - odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wysokomazowieckiego VI Kadencji.
27.10.2020

Nowy oddział Położniczo-Ginekologiczny w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem

27 października w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się oficjalne otwarcie oraz oddanie do użytku nowego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, którego powstanie było pierwszym etapem całkowitego remontu budynku szpitala.
23.10.2020

Wsparcie gmin, placówek i instytucji powiatu wysokomazowieckiego w ramach projektu „Liderzy Kooperacji”.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku realizując projekt „Liderzy Kooperacji” we współpracy z Powiatem Wysokomazowieckim na podstawie porozumienia, podjął działania w ramach dodatkowego zadania mającego na celu zwalczanie skutków wystąpienia COVID-19 i profilaktykę na rzecz osób i społeczności. W ramach wsparcia przekazano niezbędne środki i sprzęt ochrony osobistej.
19.10.2020

„Pod biało-czerwoną” – zachęcamy do udziału w akcji

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego realizują projekt ,,Pod biało-czerwoną". Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin, której mieszkańcy dołączą do projektu.