Aktualności

19.08.2019

Szkolenia dotyczące e-recept, e-skierowań oraz internetowego konta pacjenta (ikp)

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) rozpoczyna cykl BEZPŁATNYCH szkoleń nt. e-recept, e-skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP dostępnego pod adresem pacjent.gov.pl).
19.08.2019

Festyn św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

Dożynki Gminne w Kuleszach Kościelnych tradycyjnie obchodzone są podczas Festynu św. Bartłomieja - patrona kuleskiej parafii. Jak co roku samorządowcy z gminy Kulesze Kościelne, powiatu wysokomazowieckiego i województwa podlaskiego wzięli udział w tradycyjnym dzieleniu się chlebem z mieszkańcami gminy oraz podziękowali rolnikom za ciężką pracę w mijającym sezonie. Festyn organizowany był pod Honorowym Patronatem Starosty Wysokomazowieckiego.
19.08.2019

XIX Dożynki Gminne w Nowych Piekutach

18 sierpnia w Nowych Piekutach odbyły się XIX Dożynki Gminne, będące okazją do wyrażenia dziękczynienia za tegoroczne plony oraz ciężką pracę rolników.
16.08.2019

Festyn Św. Bartłomieja pod Honorowym Patronatem Starosty Wysokomazowieckiego

Wraz z Wójtem Gminy Kulesze Kościelne oraz Radą Gminy zapraszamy na Festyn św. Bartłomieja, organizowany pod honorowym patronatem Starosty Wysokomazowieckiego.
16.08.2019

Zaproszenie na XIX Dożynki Gminne w Nowych Piekutach

Serdecznie zapraszamy na XIX Dożynki Gminne w Nowych Piekutach, które odbędą się 18 sierpnia na placu przed Izbą Pamięci Regionalnej Rolnictwa.
16.08.2019

Festyn Rodzinny w Jabłonce Kościelnej 2019

15 sierpnia mieszkańcy gminy Wysokie Mazowieckie świętowali w Jabłonce Kościelnej, gdzie jak co roku odbył się Festyn Rodzinny. Podczas imprezy wyłoniono zwycięzców konkursu na najpiękniejszą dożynkową równiankę, a także najbardziej atrakcyjne stoisko z regionalnymi produktami.
15.08.2019

58. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej w Wysokiem Mazowieckiem

60 kolarzy z Polski i zagranicy rywalizowało w Wysokiem Mazowieckiem o puchar Ministra Obrony Narodowej. Kolarze do pokonania mieli ponad 170 km.
14.08.2019

1. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Zbigniewa Szczepkowskiego

14 sierpnia na terenie gminy Czyżew odbył się 1. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Zbigniewa Szczepkowskiego, organizowany przez Stowarzyszenie Mazovia Team oraz Gminę Czyżew. W wyścigu wystartowało 9 drużyn kolarskich, reprezentujących kluby z Polski i zagranicy, m.in. Estonii, Białorusi i Turcji. Zawodnicy rywalizowali na dystansie około 120 kilometrów.
14.08.2019

W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem ruszyła pracownia radiologii zabiegowej

14 sierpnia w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem po raz pierwszy uruchomiony został angiograf cyfrowy, zakupiony dzięki dotacji z budżetu państwa i środkom z budżetu powiatu wysokomazowieckiego. Nowa pracownia radiologii zabiegowej jest drugą tego typu placówką w województwie podlaskim.
12.08.2019

XIX Podlaskie Święto Chleba w Muzeum Rolnictwa

W niedzielę 11 sierpnia w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu już po raz dziewiętnasty odbyła się jedna z największych imprez plenerowych w województwie podlaskim - Podlaskie Święto Chleba, będące wyrazem podziękowania dla rolników, a także wszystkich przetwórców rolno-spożywczych za ciężką pracę, której symbolem jest bochenek chleba. Współorganizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.