Aktualności

19.12.2018

Lista podmiotów w województwie podlaskim świadczących pomoc postpenitencjarną oraz socjalną.

Lista podmiotów w województwie podlaskim świadczących pomoc osobom opuszczającym jednostki penitencjarne, wykonujących zadania publiczne z zakresu świadczenia pomocy postpenitencjarnej oraz socjalnej.
18.12.2018

Spotkanie podsumowujące realizację projektu „Liderzy Kooperacji” na terenie Powiatu Wysokomazowieckiego i Gminy Kobylin – Borzymy.

W dniu 5 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kobylin -Borzymy odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Liderzy Kooperacji” na terenie Powiatu Wysokomazowieckiego i Gminy Kobylin – Borzymy.
18.12.2018

Spotkanie podsumowujące realizację projektu „Liderzy Kooperacji” na terenie Powiatu Wysokomazowieckiego i Gminy Wysokie Mazowieckie.

W dniu 4 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu partnerskiego „Liderzy Kooperacji” na terenie Powiatu Wysokomazowieckiego i Gminy Wysokie Mazowieckie.
18.12.2018

Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” oraz kampanie społeczne „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” i „Kręci mnie bezpieczeństwo”

W dniu 13 grudnia 2018 r. w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem ogłoszono wyniki eliminacji powiatowych ogólnopolskiego konkursu pożarniczego ,,Zapobiegajmy Pożarom’’. Przeprowadzono również pogadankę związaną z kampaniami społecznymi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa'’ a także ,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’.
13.12.2018

1000kg radości, czyli z darami u Polaków na Litwie.

“Pomagając innym, wzbogacasz siebie.” – tym hasłem kierowaliśmy się podczas tegorocznej zbiórki żywności, która odbyła się 1 grudnia 2018 r. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczestników akcji oraz życzliwości ludzi udało nam się zebrać ponad tonę artykułów spożywczych, z którymi 6 grudnia 2018 r. wyruszyliśmy na Litwę.
12.12.2018

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

W dniach 8 grudnia i 9 grudnia 2018 roku w hali Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem pod patronatem Starosty Wysokomazowieckiego odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej chłopców urodzonych w 2008 i 2009 roku.
11.12.2018

Szkolenie Kadr Pomocy Społecznej 2018 r.

Dnia 30 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się szkolenie kadr pomocy społecznej z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem – Pani Iwona Kalinowska. Swoją obecnością zaszczycili: Pan Jerzy Leszczyński - Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Pan Leszek Gruchała - Wicestarosta Wysokomazowiecki.
06.12.2018

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert - nieodpłatna pomoc prawna 2019 rok

Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2019 r.
03.12.2018

XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny PN. „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”

W dniu 29 listopada 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”. Na konkurs wpłynęło 352 prace z 21 instytucji oświaty i kultury naszego powiatu. Komisja konkursowa dokonała oceny prac w 4 kategoriach wiekowych przyznając I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
30.11.2018

1 grudnia – Światowy Dzień AIDS *

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS. Ma także na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.