Aktualności

19.10.2020

„Pod biało-czerwoną” – zachęcamy do udziału w akcji

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego realizują projekt ,,Pod biało-czerwoną". Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin, której mieszkańcy dołączą do projektu.
16.10.2020

Podsumowanie II etapu projektu „Liderzy kooperacji”.

6 października w Gminie Wysokie Mazowieckie i 8 października w Gminie Kobylin-Borzymy odbyły się spotkania Gminno - Powiatowych Partnerskich Zespołów Kooperacji w celu podsumowania efektów dotychczasowych prac w ramach projektu „Liderzy kooperacji”.
06.10.2020

Finał akcji ,,Góra Monet". Ponad 24 tysiące złotych na leczenie Michasia Boguckiego zebrali uczniowie ze szkół średnich naszego powiatu

,,Ta akcja dowiodła, że na naszą młodzież zawsze można liczyć, zwłaszcza gdy chodzi o tak ważny cel" - powiedział Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński podczas podsumowania akcji ,,Góra Monet". Celem przedsięwzięcia była zbiórka funduszy na leczenie Michała Boguckiego chorującego na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Uczniowie naszych szkół średnich zebrali łącznie 24.385,90 zł. Największą ilość pieniędzy zebrała klasa III AE Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem w kwocie 3.140,00 zł .
30.09.2020

Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej relacji Wysokie Mazowieckie - Czyżew

30 września w miejscowości Dąbrowa Wielka przedstawiciele władz powiatu, rządu, parlamentu oraz lokalnych samorządów dokonali oficjalnego otwarcia wyremontowanej drogi powiatowej relacji Wysokie Mazowieckie - Czyżew. Inwestycja, której koszt wyniósł ponad 31 mln złotych, została zrealizowana dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych, Rezerwy Ogólnej Budżetu Państwa oraz przy współpracy powiatu, gmin Szepietowo, Czyżew, Wysokie Mazowieckie i miasta Wysokie Mazowieckie.
28.09.2020

Wdzięczni bohaterom – świąteczne wsparcie dla kombatantów – konkurs dla organizacji pozarządowych

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert pod hasłem „WDZIĘCZNI BOHATEROM – ŚWIĄTECZNE WSPARCIE DLA KOMBATANTÓW”. To szansa na uzyskanie dofinansowania dla organizacji pozarządowych, które pomagają weteranom II wojny światowej i żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego.
27.09.2020

Krajowe Uroczystości Świętego Izydora Oracza w Czyżewie

26 i 27 września organizowane są Krajowe Uroczystości Wspomnienia Świętego Izydora Oracza - patrona rolników i osób ciężko pracujących. W tym roku pierwszy dzień uroczystości miał miejsce w Czyżewie. W Parku Podworskim zasadzono dąb ,,Izydor", a w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych uhonorowano osoby i instytucje zasłużone dla rozwoju rolnictwa w naszym regionie.
23.09.2020

Objazd na drodze powiatowej nr 2095B na odcinku Wojtkowice Stare - Wojtkowice-Glinna

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe „MAKSBUD” Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim powiadamia, w dniu 23.09.2020 r. planowane jest rozpoczęcie robót związanych z przebudową przepustu 0100 na drodze powiatowej nr 2095B na odcinku Wojtkowice Stare - Wojtkowice-Glinna, w km 1+928,00. Roboty będą odbywały się na całej szerokości jezdni z wyłączeniem dla ruchu kołowego odcinka drogi powiatowej, niezbędnego do wybudowania przepustu.
16.09.2020

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert w ramach programu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami"

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych uprzejmie informuje, że w dniu 8.09.2020 r. Pan Minister Paweł Wdówik Sekretarz Stanu z upoważnienia Pani Marleny Maląg Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisał Program "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami" - edycja 2020-2021 wraz z ogłoszeniem o otwartym konkursie ofert w ramach Programu. Program jest finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.
16.09.2020

Uruchomienie syren alarmowych w celu upamiętnienia 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wysokiem Mazowieckiem informuje, że w dniu 17 września 2020 roku, o godz. 08.00 na terenie powiatu zostaną uruchomione syreny alarmowe dla upamiętnienia 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.