Aktualności

29.12.2020

XX Sesja Rady Powiatu Wysokomazowieckiego VI kadencji

28 grudnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się XX Sesja Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, której jednym z najważniejszych punktów było przyjęcie budżetu powiatu na 2021 rok.
16.12.2020

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł. Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.
16.12.2020

Ogłoszenie - wyniki konkursu na prowadzenia nieodpłatnego punktu pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego

Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego, po zapoznaniu się z protokołem Komisji konkursowej ogłasza, że w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu wysokomazowieckiego w 2021 roku wybrano ofertę następującej organizacji pozarządowej: STOWARZYSZENIE SURSUM CORDA, ul. Lwowska 11, 33-300 Nowy Sącz.
08.12.2020

Nabór do projektu „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 - II edycja”

Powiat Wysokomazowiecki informuje, że rozpoczyna się rekrutacja do II edycji projektu Bony na szkolenie: od 15 grudnia 2020 roku godziny 10.00 - Szkolenia komputerowe, językowe, studia podyplomowe oraz kursy przedmaturalne - Poddziałanie 3.2.1; od dnia 22 grudnia 2020 roku godziny 10.00 - Kursy zawodowe zakończone egzaminem zewnętrznym - Poddziałanie 3.2.2 Nabór prowadzony będzie elektronicznie poprzez witrynę www. bonynaszkolenie2.pl
02.12.2020

Dbajmy o czyste powietrze. Świat zadymiony ma tylko złe strony.

W Polsce powietrze należy do najbardziej zanieczyszczonych w całej Europie. Kilkukrotnie przekraczane stężenie siarki, azotu, dwutlenku węgla i pyłów zagraża zdrowiu i życiu ludzi, a także zwierząt. Zanieczyszczenie powietrza szczególnie w małych miejscowościach powstaje głównie w wyniku spalania odpadów w gospodarstwach domowych, w piecach, kotłach centralnego ogrzewania, czy na otwartej przestrzeni.
19.11.2020

Projekt KGW "Herbasianki" na ulubione danie Św. Jana Pawła II

W dniach 16- 17 listopada 2020 r., w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem został podsumowany projekt Koła Gospodyń Wiejskich „Herbasianki” z Kaczyna Herbasy. Zadanie publiczne zostało zrealizowane z dotacji udzielonej przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego.
10.11.2020

Otwarty konkurs na realizację zadania publicznego

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu wysokomazowieckiego w 2021 roku
06.11.2020

Kondolencje z powodu śmierci ś.p. Jana Zalewskiego

Z wielkim żalem, smutkiem i niedowierzaniem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci drogiego Kolegi, wspaniałego człowieka, wielkiego samorządowca, Starosty Siemiatyckiego – Jana Zalewskiego. Rodzinie, Bliskim oraz całej społeczności Powiatu Siemiatyckiego wyrazy szczerego i głębokiego współczucia... Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki
06.11.2020

Duplikat Kondolencje z powodu śmierci ś.p. Jana Zalewskiego

Z wielkim żalem, smutkiem i niedowierzaniem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci drogiego Kolegi, wspaniałego człowieka, wielkiego samorządowca, Starosty Siemiatyckiego – Jana Zalewskiego. Rodzinie, Bliskim oraz całej społeczności Powiatu Siemiatyckiego wyrazy szczerego i głębokiego współczucia... Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki