Aktualności

04.08.2020

Cudze chwalicie, swoje poznajcie

Polskiebazarek.pl jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów - pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami. Można na nim bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży swoich produktów a konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik - nie ma marży pobieranej przez pośredników.
30.07.2020

Projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

Powiat Wysokomazowiecki przystąpił do projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 - Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
30.07.2020

Uruchomione syren alarmowych

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 1 sierpnia 2020 r., o godz. 17.00 na terenie całego województwa zostaną uruchomione syreny alarmowe.
28.07.2020

Otwarcie odcinka drogi powiatowej Radziszewo-Sieńczuch - Czaje-Wólka

28 lipca oficjalnie otworzono wyremontowany odcinek drogi powiatowej Radziszewo-Sieńczuch - Czaje-Wólka. W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Dorota Łapiak, a także przedstawiciele duchowieństwa, radni szczebla gminnego i powiatowego oraz mieszkańcy miejscowości Czaje-Wólka. Inwestycja realizowana była w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
18.07.2020

77. rocznica mordu w Krasowie-Częstkach

17 lipca odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę pacyfikacji wsi Krasowo-Częstki. Mszę Świętą w intencji zamordowanych sprawował ks. bp. Tadeusz Bronakowski. W imieniu Zarządu oraz Rady Powiatu Wysokomazowieckiego kwiaty na grobach ofiar złożyli Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński oraz Wicestarosta, Waldemar Kikolski.
14.07.2020

Wyniki II tury Wyborów Prezydenckich w powiecie wysokomazowieckim

12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. Zwyciężył Andrzej Duda z wynikiem 51,03%. Frekwencja w powiecie wysokomazowieckim wyniosła 69,60% - najwięcej spośród powiatów w województwie podlaskim.
10.07.2020

Puchar Gmin. Pójdź na wybory i pomóż swojej gminie wygrać 50 000 złotych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pucharze Gmin, czyli akcji, mającej na celu zwiększenie frekwencji w niedzielnych wyborach prezydenckich. Każda z 10 gmin z naszego regionu, która uzyska najwyższą procentową frekwencję wyborczą w II turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzyma dotację z budżetu województwa w kwocie 50 tys. zł na remont i wyposażenie świetlic zlokalizowanych właśnie w tych gminach.
05.07.2020

Minister Rolnictwa i Minister Edukacji Narodowej z wizytą w Sokołach

5 lipca gminę Sokoły odwiedzili Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Przedstawiciele Rządu rozmawiali z mieszkańcami gminy o sytuacji w polskim i światowym rolnictwie oraz oświacie w dobie epidemii koronawirusa. Minister Ardanowski zapowiedział m.in. dofinansowania dla tych rolników, których gospodarstwa straciły dochody w związku z epidemią koronawirusa. Szefowie resortów zachęcali również do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.
02.07.2020

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził powiat wysokomazowiecki

2 lipca Premier RP Mateusz Morawiecki złożył wizytę w powiecie wysokomazowieckim. Podczas spotkania z mieszkańcami powiatu oraz władzami samorządowymi przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem Premier wręczył symboliczne czeki na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz zachęcał do udziału w II turze wyborów prezydenckich.
29.06.2020

Powiat wysokomazowiecki z wysoką frekwencją w I turze Wyborów Prezydenckich

W niedzielnych Wyborach Prezydenckich frekwencja w powiecie wysokomazowieckim wyniosła 63,66%. Jest to druga najwyższa frekwencja w Województwie Podlaskim, zaraz po Białymstoku. Najwyższą frekwencję spośród gmin naszego powiatu odnotowała gmina Kulesze Kościelne z wynikiem 71,92%.