Aktualności

25.01.2021

„Nasi Lokalni Bohaterowie” – oczami młodzieży

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dotację na realizację projektu w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Uczestnikami projektu będzie 15-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z Wysokiego Mazowieckiego i okolic. Działania ujęte w projekcie umożliwią młodym ludziom zdobycie różnych umiejętności społecznych. Osią projektu jest pamięć o lokalnych bohaterach.
22.01.2021

,,Inwestycja w przyszłość". Nowy projekt w Zespole Szkół Zawodowych

W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem ruszył kolejny projekt. Zakończona została rekrutacja do projektu "Inwestycja w przyszłość nr RPPD.03.03.01-20-0206/18". Głównym celem projektu jest podniesienie do końca października 2022 r. kompetencji 100 uczniów z kierunków kształcenia technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności i technik przetwórstwa mleczarskiego oraz doskonalenie kompetencji 8 nauczycieli kształcenia zawodowego.
20.01.2021

Nowy szybki i bezpieczny dostęp do Internetu w Zespole Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem

Nowoczesna szkoła nie może obejść się bez szybkiego oraz bezpiecznego dostępu do Internetu. Postępująca cyfryzacja życia i odpowiednie przygotowanie młodzieży do posługiwania się technologią informacyjną ciągle stawia przed szkołą nowe wyzwania. Dzięki przystąpieniu do programu OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem uzyskał szybkie i bezpieczne łącze internetowe.
20.01.2021

Perspektywa Finansowa UE 2021-2027 czas start! Razem przygotujemy dobre projekty dla naszych mieszkańców!

Samorządy powiatu wysokomazowieckiego przystąpiły do pilotażowego projektu Centrum Wsparcia Doradczego (CWD). CWD to innowacyjny projekt, który ma na celu wsparcie gmin oraz powiatów w zawiązaniu współpracy, wyznaczeniu wspólnych celów rozwojowych, opracowaniu dobrych projektów i realizacji w przyszłości potrzebnych dla mieszkańców zamieszkujących obszar Partnerstwa inwestycji.
08.01.2021

Doraźnie Wojskowe Centra Rekrutacji

Na terenie administrowanym przez WKU w Bielsku Podlaskim doraźnie funkcjonują Wojskowe Centra Rekrutacji.