Aktualności

26.11.2021

Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć

W 2021 przypada 30 rocznica światowej Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Kampania jest organizowana zawsze między 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka), by podkreślić, że przemoc wobec kobiet jest naruszaniem praw człowieka, a odpowiedzialność za jej przeciwdziałanie i powstrzymanie spoczywa na instytucjach publicznych i państwach.
25.11.2021

Otwarcie wyremontowanych odcinków dróg w miejscowości Święck-Nowiny

25 listopada 2021 r. przedstawiciele samorządów Powiatu Wysokomazowieckiego oraz Gminy Wysokie Mazowieckie wspólnie dokonali uroczystego otwarcia zakończonych inwestycji na drodze powiatowej na odcinku Wólka Mała – Święck-Nowiny oraz drodze gminnej na odcinku Święck Wielki – Święck-Nowiny.
25.11.2021

Dbajmy o czyste powietrze. Czyste środowisko lepsze niż uzdrowisko.

W Polsce powietrze należy do najbardziej zanieczyszczonych w całej Europie. Kilkukrotnie przekraczane stężenie siarki, azotu, dwutlenku węgla i pyłów zagraża zdrowiu i życiu ludzi, a także zwierząt. Zanieczyszczenie powietrza szczególnie w małych miejscowościach powstaje głównie w wyniku spalania odpadów w gospodarstwach domowych, w piecach, kotłach centralnego ogrzewania, czy na otwartej przestrzeni.
25.11.2021

Szkolenie pt. ,,Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie” w ZSR w Krzyżewie

24 listopada w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie odbyło się szkolenie pt. ,,Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie” organizowane przez Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Krzyżewie w ramach Inicjatywy Białkowej COBORU.
16.11.2021

Dofinansowanie dla szkół ponadpodstawowych w ramach Rządowego programu – „Aktywna tablica”

Powiat wysokomazowiecki otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Podlaskiego w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w wysokości 84 tys. zł. Powiat zapewnił wkład własny w wysokości 21 tys. zł.
16.11.2021

Kurs Pszczelarski w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników pszczelarstwa, pragnących założyć pasiekę lub rozpocząć swoją przygodę z pszczołami na Kurs Pszczelarski w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie. Rekrutacja trwa do 15 grudnia.
16.11.2021

Prawie 80 mln złotych dla samorządów z powiatu wysokomazowieckiego z Funduszu Polski Ład

15 listopada 2021 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszy nabór wniosków w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Podczas spotkania z parlamentarzystami i przedstawicielami rządu RP samorządowcy z terenu powiatu odebrali symboliczne czeki na realizację inwestycji w swoich gminach.
11.11.2021

Miejskie Obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

11 listopada w 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński wraz z władzami miasta Wysokie Mazowieckie, a także przedstawicielami Parlamentu i samorządowcami z terenu województwa i powiatu złożył kwiaty pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej w Wysokiem Mazowieckiem.
10.11.2021

Zamknięcie drogi powiatowej na odc. Stare Wnory - Leśniewo Niedźwiedź - Wnory Pażochy

Trwają prace związane z wykonywaniem warstwy ścieralnej na drodze powiatowej Nr 2048B na odc. Stare Wnory – Leśniewo Niedźwiedź – Wnory Pażochy w ramach remontu drogi. Utrudnienia, w tym zamknięcie powyższego odcinka drogi, potrwają od 12.11.2021r. do 19.11.2021r.
10.11.2021

Szkolenie kadry pomocy społecznej

8 listopada 2021 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się szkolenie dla pracowników pomocy społecznej z terenu powiatu, organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem.