Aktualności

„Baje, bajki, bajeczki…”


W środę, 17 kwietnia 2013 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe XXVI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”. Na konkursie pojawili się z ramienia Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie p. Waldemar Modrzejewski oraz Radny Rady Miasta Wysokie Mazowieckie p. Stanisław Chmielewski. Przybyli również nauczyciele, rodzicie i dziadkowie małych recytatorów.

W przesłuchaniu wzięło udział 32 uczniów szkół podstawowych działających na terenie powiatu wysokomazowieckiego.  Komisja w składzie: p. Magdalena Kruszyńska-Sosnowska, p. Elżbieta Grabińska i p. Alina Puławska przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Kategoria klas I-III:

 

I miejsceMichał Bruszewski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem,

Wiktoria Anna Sienicka – Szkoła Podstawowa w Czyżewie,

 

II miejsceZofia Krukowska – Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym,

Luiza Lubowicka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem,

 

III miejsce - Amelia Wdzieńkońska – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej,

Dawid Tymiński – Szkoła Podstawowa w Czyżewie,

 

Wyróżnienia otrzymali:

 

Amelia Wierzbowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

Weronika Grodzka – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych

Eliza Bagińska – Szkoła Podstawowa we Wnorach Kużelach

Kacper Leśniewski – Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach

Julia Tyszko – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych

 

W kategorii klas IV-VI uczestnicy zajęli następujące miejsca:

 

I miejsceAleksandra Ogrodnik – Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim

 

II miejsceEwelina Kalinowska – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych

 

III miejsce - Anna Wojciechowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

 

Wyróżnienia zostały przyznane następującym wykonawcom:

 

Wioletta Rząca – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Perkach Karpiach

Kamil Łapiński – Zespół Szkół w Sokołach

Gabriela Jabłońska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

Maria Łukasiewicz – Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach

 

Do eliminacji wojewódzkich konkursu komisja wytypowała następujące osoby:

  • z kategorii klas I-III – Michał Bruszewski i Wiktoria Anna Sienicka
  • z kategorii klas IV-VI – Aleksandra Ogrodnik

 

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku powiększy się grono młodych, utalentowanych recytatorów.