Aktualności

„Barwy Narodowe w Eko Modzie” III Powiatowy Konkurs Mody Ekologicznej


Pokaz mody ekologicznej to już tradycja Przedszkola Miejskiego Nr 1 ŚWIAT MALUCHA w Wysokiem Mazowieckiem. W środę 25 kwietnia 2018 r. odbyła się już trzecia edycja tego wydarzenia. W konkursie wzięło udział 26 dzieci z 7 zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z naszego powiatu. Przesłaniem spotkania było podnoszenie społecznej świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie szczególnej uwagi dzieci na konieczność ochrony środowiska naturalnego poprzez własną aktywność i właściwe zachowania, tworzenie warunków do podejmowania działalności twórczej, budzenie zainteresowania sztuką poprzez wykonanie strojów i ich pokaz, rozwijanie własnych zainteresowań i uzdolnień poprzez występy przed publicznością

            Małe modelki prezentowały swoje niesamowite stroje ekologiczne z niezwykłą elegancją i szykiem. Nadzwyczajność pokazu wyrażała się w tym, iż stroje dzieci zostały zrobione po prostu z niepotrzebnych produktów, które nadawały się do wyrzucenia i do tego były w barwach narodowych naszego kraju. Zrobiono je m.in. z plastikowych kubeczków, gazety, płyt CD czy folii.

            Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich pamiątkowych dyplomów a także nagród rzeczowych, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz Radę Rodziców naszego przedszkola -  za co serdecznie dziękujemy.

            Pokaz mody przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji  ze zdobytych nagród.

Kombor Marzena

Kruczkowska Monika

Piekarska Ewelina