Aktualności

„Dookoła Mazowsza” zawitał na Podlasie do Wysokiego Mazowieckiego


Wyścig zaliczany do światowego kalendarza imprez kolarskich, drugi po Tour de Pologne a najstarszy z wyścigów etapowych w Polsce - „Mazovia Tour”, w dniach 24 -25 lipca 2013 roku zawładną ulicami Wysokiego Mazowieckiego. To za sprawą 56 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”, którego dwa etapy- finisz II etapu i strat III rozgrywały się w mieście Wysokie Mazowieckie. Najdłuższy w tegorocznym wyścigu , tzw. etap królewski liczący 186 km, mający początek w Warszawie Wesołej, zakończył się w Wysokiem Mazowieckiem trzema rundami ulicami : Ludową –Białostocką – Warszawską - Zambrowską - 1 Maja z metą na ul. Ludowej przy budynku Urzędu Miasta.

W wyścigu swój udział zgłosiło 7 ekip zagranicznych (z Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Austrii, Holandii i 2 z Czech) oraz 8 zespołów z Polski (min. CCC Polsat, BGŻ Team, BDC MarcPol, Las Vegas z Włoszczowej, Wibatech Brzeg). Łączna liczba zawodników – 130 kolarzy.

24 lipca 2013r. (środa) około godziny 16.00 poznaliśmy laureatów II etapu Wyścigu „Dookoła Mazowsza". Zwycięzcą został reprezentant Białoruskiej Reprezentacji Narodowej - Siarhei Papok. Na drugim miejscu dojechał Błażej Janiaczyk z zespołu Bank BGŻ, a na trzeciej pozycji uplasował się jego klubowy kolega – Tomasz Smoleń.

Zwycięzcami poszczególnych Premii Lotnych byli:

Kołaki Kościelne – Kornel Sójka (LAS VEGAS POWER ENERGY DR)

Kulesze Kościelne – Dariusz Batek (BANK BGŻ) 

Czyżew –Marcin Sapa (BDC MARCPOL)

Wysokie Mazowieckie – I okrążenie - Błażej Janiaczek (BANK BGŻ)

W dniu 25 lipca 2013r. na ulicy Ludowej w Wysokiem Mazowieckiem w godz. 11-12 odbyła się prezentacja ekip kolarskich, a o godz. 12:00 start III etapu wyścigu w kierunku Łomży. Na starcie stawiło się 111 kolarzy. Cykliści do pokonania mieli drogę o łącznej długości 160 kilometrów. Siarhei Papok, reprezentant Białoruskiej Reprezentacji Narodowej po emocjonującym finiszu zwyciężył w III etapie.

W piątek tj. 26 lipca kolarze z Łomży wyruszają do Nowego Dworu Mazowieckiego. Czeka ich jeszcze trzy odcinki zmagań. Podczas wszystkich etapów wyścigu uczestnicy przejadą łącznie ponad 847 kilometrów.