Aktualności

„gdzie NATURA, tam KULTURA”- obchody Dnia Ziemi 2017


Tegoroczne obchody „Dnia Ziemi” w Gminie Czyżew miały wyjątkowy charakter, gdyż zrealizowano je w ramach zadania publicznego pn. „gdzie NATURA, tam KULTURA”- obchody Dnia Ziemi 2017, na które dotację od Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, otrzymało Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej.

W ramach projektu wszystkie instytucje oświaty i kultury Gminy Czyżew chętnie zadeklarowały współpracę, a następnie przeprowadziły wiele ciekawych działań o charakterze edukacyjno- kulturalnym, integrujących miejscową społeczność.

28 kwietnia br. podczas uroczystego spotkania w czyżewskim GOK-u, liczna publiczność obejrzała inscenizacje teatralne dzieci z „Teatru Marzeń” pt. „Zielona Wędrowniczka” oraz „Bajeczka o niegrzecznej mrówce Tosi”. Podziwiała też wystawę pięknych prac laureatów Regionalnego Konkursu Eko-plastycznego pt. „Krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu”. Tego dnia gościliśmy również Pana Tadeusza Zawistowskiego- inżyniera nadzoru leśnego Nadleśnictwa Rudka, Z-cę Burmistrza Czyżewa Pana Andrzeja Molendę, Członka Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego Pana Jerzego Pakiełę oraz dyrektorów, kierowników i nauczycieli instytucji oświaty i kultury z regionu objętego konkursem.

Spotkanie było okazją do podsumowania w/w konkursu oraz uhonorowania osób, instytucji, firm i dobroczyńców, którzy przyczynili się do sukcesu projektu „gdzie NATURA, tam KULTURA”. Dlatego wszyscy goście, laureaci i publiczność, dzięki wsparciu dobroczyńców otrzymali „podziękowania”, upominki oraz piękne folderki promujące projekt, które zawierają wybrane prace laureatów konkursu plastycznego. Folder zawiera też krótką fotorelację z wyprawy młodzieży na rozlewiska Narwi w Waniewie oraz do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka”.

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pt. „Krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu” uczestniczyli podopieczni z 43 instytucji oświaty i kultury kilku powiatów pogranicza województw podlaskiego i mazowieckiego. Przy jego realizacji współpracowali: Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej, Nadleśnictwo Rudka, Urząd Miejski w Czyżewie, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie, Bank Spółdzielczy w Czyżewie, "Dary Natury" w Korycinach oraz PHU „Rolwit” w Czyżewie.

Nagrody oraz dyplomy laureatom wręczali wspólnie Pan Tadeusz Zawistowski, Pan Andrzej Molenda, Pan Jerzy Pakieła oraz Pani Katarzyna Kostro- Dyrektor czyżewskiego GOK-u.

Na konkurs dostarczono ponad 350 prac plastycznych. Komisja w składzie: Bartłomiej Niedbała- artysta malarz, Bożena Lipińska- absolwent LSP w Supraślu, Katarzyna Kazimierczuk- kierownik BPGCz oraz Anna Kazimierczuk- instruktor GOK-u w Czyżewie/ prezes SKZCz, postanowiła przyznać:

Kat. przedszkole i zerówki: Wiktoria Wyszyńska- SP Wojny Krupy, Jakub Wierzbicki- GOK Szepietowo, Klaudia Dudzińska- SP Wojny Krupy, Marcel Jasiński- NP. im. Kubusia Puchatka Szepietowo, Emil Marciniak- GP Czyżew, Paweł Gawrysiak- SP Radziszewo Stare, Lena Laskowska oraz Lila Konstantynowicz- Przedszkole im. Sióstr Sercanek Brańsk, Nina Pawłowska- GOK Szepietowo, Oliwia Schabowska- ZS Rosochate, Filip Skowroński oraz Nikola Dmochowska- MP nr 2 Wys. Mazowieckie, Jakub Wyszyński- SP Wojny Krupy, Olaf Zaręba- NP. im. Kubusia Puchatka Szepietowo

Kat. kl. I- III SP: Kamil Wyszyński- GOK Szepietowo, Kamila Zakrzewska- ZS Czyżew, Mariusz Mioduszewski- ZS Boguty, Aniela Sutkowska- SP Andrzejewo, Dawid Chicheł- COKiS., Anna M. Wiśniewska-Małek – GOK Czyżew, Aneta Stypułkowska- SP Stypułki Święchy, Bartłomiej Dłuski- SP Dąbrowa Wlk., Julia Poniatowska- ZS Czyżew, Gabriela Rydzewska- MOK Wys. Mazowieckie, Amelia Głębocka- GOK Szumowo, Julian Sienicki- GOK Czyżew

Kat. kl. IV- VI SP: Gabriela Kaczyńska- SP nr 1 Wys. Mazowieckie, Michał Zaborowski- ZS Rosochate, Feliks Popławski- SP nr 1 Wys. Mazowieckie, Liwia Długosz- ZS Sterdyń, Wojciech Mioduszewski- ZS Boguty, Sebastian Marciniak- SP Dąbrowa Wlk., Natalia Załuska- GOK Czyżew, Filip Porucznik oraz Oliwia Grabowska- SP Zaręby Kość., Mateusz Kudzinowski oraz Patrycja Gietka- GOK Szepietowo, Bartłomiej Gnatowski oraz Dawid Kulesza- ZS Czyżew, Natalia Jankowska- COKiS, Wiktoria Gosk- SP Skarżyn Stary, Julia Wyszyńska- SP Wyszonki Kość., Kacper Malinowski- SP Perlejewo

Kat. gimnazjum: Zuzanna Kostro- ZS Czyżew, Jakub Murawski- ZS Boguty, Paulina Plewko- GOK Czyżew; Wyróżnienia: Jakub Żochowski- PG Szepietowo, Michał Małyszko- ZS Korycin, Martyna Popławska- Gimnazjum w Perlejwie, Krystyna Załuska- GOK Czyżew, Lena Łozowska- GOK Szepietowo

Kat. szkoła średnia: Karolina Wardecka- Bielski Dom Kultury, Dominika Żochowska oraz Dominika Ołdakowska- ZSZ Wys. Mazowieckie

Kat. dorośli: Piotr Kondracki, Piotr Jurczak, Dariusz Poniatowski, Łukasz Święcki - WTZ Stare Racibory, Bogumiła Jaszczołt- WTZ Dołubowo, Kamil Mościcki- ŚDS Wyliny Ruś

Ponadto Zarząd Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej postanowił przyznać „Wyróżnienia specjalne”  przyznano pracom plastycznym Julii Andrzejczyk- ZS Czyżew, Dominiki Koc- ZS Boguty, Mateusza Stępkowskiego- ZS Grodzisk i Martyny Laskowskiej- GP w Czyżewie.

 

Dziękujemy wszystkim za współpracę oraz gratulujemy osobom nagrodzonym. Zapraszamy do oglądania wystaw pokonkursowych w czyżewskim GOK-u, Muzeum Ziemi Czyżewskiej oraz Bibliotece Publicznej w Czyżewie. Zachęcamy też do zgłaszania się na e-mail Turn on Javascript! instytucji chętnych do zrealizowania u siebie wystawy prac z tegorocznego konkursu.

S.K. Ziemi Czyżewskiej