Aktualności

„Małe turne” szkolnego chóru


Koncert ku czci Jana Pawła II przygotowany w Roku Wiary przez chór szkolny spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród społeczności lokalnej. Odbył się on dnia 7 kwietnia 2013 roku w Kościele Świętej Trójcy w Ciechanowcu. Pochlebne oceny występu i gratulacje sprawiły wykonawcom i opiekunom – pani Joannie Kuczabo i pani Monice Ilczuk, wiele radości. Dodatkowo poczuliśmy się zaszczyceni zaproszeniem do parafii w Perlejewie
i Śledzianowie, gdzie mogliśmy kolejny raz  zaprezentować swój  program artystyczny. Owe „małe turne” odbyliśmy 21 kwietnia 2013 roku.

  Pierwszy występ zaplanowany na ten dzień miał miejsce Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po której zaprezentowaliśmy montaż słowno- muzyczny. W tym miejscu warto przypomnieć, że przyświecała mu refleksja, dotycząca tego, co w nas zostało z pontyfikatu Sługi Bożego Jana Pawła II. Podziękowania, jakie otrzymaliśmy, brawa naszej publiczności, bardzo ciepłe, życzliwe przyjęcie - wszystko to na długo pozostanie w naszej pamięci.

Równie serdecznie zostaliśmy przyjęci w parafii św. Apostołów Piotra I Pawła w Śledzianowie. Tam, występowaliśmy na zewnątrz, przed kościołem. Mimo utrudnień: chłodu i wiatru, kolejny raz, najlepiej jak potrafiliśmy, zaśpiewaliśmy przygotowane utwory. Nagrodzeni brawami i zaszczyceni ciepłymi słowami skierowanymi pod naszym adresem, cieszyliśmy się, że trud włożony w przygotowanie występu został doceniony i znów udało się nam godnie reprezentować naszą szkołę. Bardzo gościnna parafia w Śledzianowie nie wypuściła nas do domu bez poczęstunku. Było zatem ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, zaś na deser dostaliśmy pyszne, swojskie ciasto.

Tak dobiegło końca nasze “małe turne”. I choć słowo “turne” może wywoływać uśmiech na ustach czytających ten artykuł, ale czasem takie małe, lokalne przedsięwzięcia, spotkania z poezją i muzyką, są więcej warte niż profesjonalne, wielkie koncerty prawdziwych artystów. W nasz występ wpisane było bowiem to,  co najważniejsze: serce, które włożyliśmy w jego  przegotowanie i  wiara, że to, co przekazaliśmy wierszem, pieśnią
i przywołanymi słowami Jan Pawła II, pozostanie nie tylko w nas, ale także w ludziach, którzy zechcieli posłuchać koncertu ku czci Papieża - Polaka.

                                                                                Chórzyści z ZSOiZ w Ciechanowcu

                                                                                             wraz z opiekunami