Aktualności

19 maja (sobota) od godz. 16.00 „Europejska Noc Muzeów” w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu


19 maja (sobota) od godz. 16.00 „Europejska Noc Muzeów” w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Ideą Europejskiej Nocy Muzeów jest darmowe udostępnienie turystom Muzeum w godzinach wieczornych i nocnych oraz organizowanie specjalnych wydarzeń towarzyszących.

 

Tegoroczna „Noc” w naszym Muzeum będzie w tematyce dawnego życia dworskiego i rozpocznie się o godz. 16.00.

Przez cały wieczór dostępne dla zwiedzających będą zabytkowe obiekty dworskie i skansenowskie m.in. pałac hr. Starzeńskich, wozownia z kolekcją XIXwiecznych karet, dawna stajnia, sprawny technicznie młyn wodny, podziemia oficyny, a tam wystawa Tradycji zielarskich, która urozmaicona jest niezwykle ciekawym ogrodem roślin zdatnych do zażycia lekarskiego, stworzonego wg. słynnego Dykcjonarza ks. Krzysztofa Kluka.

Wyjątkową atmosferę życia w pałacu Starzeńskich będzie można poczuć dzięki przejażdżkom  karetami, spotkaniami z pałacową arystokracją z epoki, a po zmroku magii miejscu dodadzą królewskie dekoracje świetlne przed pałacem!

Na terenie skansenu udostępnione do zwiedzania będą: kościół z Bogut, wikarówka, gajówka w muzeum leśnym, pawilon maszyn rolniczych, plenerowa wystawa mechanizacji rolnictwa: lokomobile, silniki, ciągniki, ciągówki i in., lamus dworski z wystawą o przemianach w gospodarstwie domowym, Muzeum Weterynarii, lamus dworski z nową wystawą i pokazem obróbki drewna, chaty mieszkalne, kuźnia, Muzeum Pisanki, wystawa malarstwa Ignacego Pieńkowskiego, „Zamek Nieznany” - archeologiczna wystawa z Zamku Królewskiego w Warszawie, wystawa o mazowiecko-podlaskiej ligawce, historia pszczelarstwa i bartnictwa z pokazem pracy pszczelarza.

Wnętrza obiektów ożyją na tę jedną noc!

Niezapomnianą atrakcją będzie prezentacja zabytków z unikatowej kolekcji Działu Techniki Rolniczej oraz pokaz jazdy zabytkowych ciągników.

Uczestnicy Nocy Muzeów w Ciechanowcu spróbują potraw regionalnych w dworku szlacheckim, ziołowych naparów z przepisów księdza Kluka oraz specjałów z regionalnej kuchni polowej. Dla miłośników piknikowania będzie ognisko.

W pałacu będzie można kupić pamiątki i nasze wydawnictwa.

o godz. 18.00 – koncert Chóru Cerkiewnego z Uczelni Teologicznej ze Smoleńska (Rosja) w zabytkowym kościele w skansenie

o godz. 20.00 – w plenerze, przed dworkiem myśliwskim koncert Kwartetu smyczkowego Andante

o godz. 21.00 – Kino plenerowe w skansenie: bajki Disney’a i film Andrzeja Wajdy „Zemsta”

           

 

Serdecznie zapraszamy! 

 

--

Muzeum Rolnictwa

im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

ul. Pałacowa 5

18.230 Ciechanowiec

tel. (86) 277 13 28 w. 24

www.muzeumrolnictwa.pl