Aktualności

Sprawozdanie z 1-ych Między Kołowych Spławikowych Zawodów o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego


 

      W dniu 23 września 2018 r. (niedziela) na zalewie rzeki Nurzec w Ciechanowcu rozegrano pierwsze Między Kołowe Spławikowe Zawody o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego. Organizatorami turniej było Koło PZW nr 87 w Ciechanowcu oraz Koło nr 042 M.G. w Czyżewie. I to właśnie pomiędzy członkami wyżej wymienionych kół rozegrała się pierwsza tej rangi impreza sportowa.

      Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Wędkarze zebrali się na wyspie o godz. 5.30. Po wpisaniu się na listę zawodnicy otrzymali karty startowe, a następnie gospodarz Koła - kol. Krzysztof Murawski przypomniał regulamin zawodów spławikowych i odprawił zebranych wędkarzy na wcześniej wylosowane stanowiska. Łowienie rozpoczęto o godz. 6.00.

      W zawodach wystartowało 24 wędkarzy - dziesięciu z koła w Czyżewie oraz czternastu z koła w Ciechanowcu. Sędzią głównym zawodów był kol. Krzysztof Murawski - sędzia klasy okręgowej.

      Zawodnicy rywalizowali przez cztery godziny. Wśród łowionych ryb dominowały ukleje, płocie, krąpie, okonie i całkiem ładne wzdręgi. Niestety brania były chimeryczne, a warunki pogodowe zmuszały do nieustannych kombinacji w celu przechytrzenia zdobyczy. Wędkarze mieszali zanęty, nęcili, zmieniali zestawy, próbowali wszystkiego by zmusić rybę do żerowania.

      O godzinie 10.00 sędzia główny zakończył zawody, a komisja sędziowska ruszyła do ważenia zdobyczy. Pierwsze miejsce w kategorii drużynowej zdobyło Koło PZW nr 87 w Ciechanowcu z łącznym wynikiem 2525 pkt., a drugie Koło nr 042 w Czyżewie z wynikiem 525 pkt.

 

W klasyfikacji indywidualnej w Kole nr 87 zwyciężyli:

miejsce - Karol Niewiarowski -1370 pkt.

II  miejsce - Wojciech Daszkowski - 425 pkt.

III  miejsce - Tomasz Niewiarowski -415 pkt.

 

W klasyfikacji indywidualnej w Kole nr 042 zwyciężyli:

I  miejsce - Paweł Mystkowski - 335 pkt.

II  miejsce - Wojciech Szymański - 115 pkt.

III  miejsce - Ryszard Wasilewski - 40 pkt.

 

      Prezes Koła PZW nr 042 w Czyżewie Kamil Wasilewski oraz wiceprezes ds. sportu Koła PZW nr 87 Daniel Markowski wręczyli zwycięzcom puchary oraz nagrody (wysokiej klasy sprzęt wędkarski). Byty to pierwsze Między Kołowe Spławikowe Zawody o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego, wysokie rangą, ale przede wszystkim pierwsze w historii obu kół zawody, które zintegrowały wędkarzy z różnych środowisk i przyciągnęły najznamienitszych zawodników. Atmosfera była wspaniała, a wymienione doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości. Udało się wyłonić najlepszych z najlepszych, a okazałe puchary będą o tym przypominać.