Aktualności

Bożonarodzeniowe Jasełka w wykonaniu uczniów ZSOiZ w Ciechanowcu


6 stycznia na deskach ciechanowieckiej sceny widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się prezentacja Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu Chóru oraz Zespołu Teatralnego ZSOiZ w Ciechanowcu. Wcześniej tego samego dnia ulicami miasta jak co roku przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli.

 

Chociaż Boże Narodzenie już za nami, o istocie świąt postanowili przypomnieć uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu. Jasełka w wykonaniu Chóru i Zespołu Teatralnego zgromadziły w Sali widowiskowo-kinowej Miejskiej Biblioteki Publicznej tłumy mieszkańców Ciechanowca.

 

Głównymi bohaterami programu artystycznego były anioły oraz Święty Piotr, wspólnie dyskutujący o okolicznościach narodzenia Jezusa Chrystusa. Na scenie pojawiły się też siejące intrygi diabełki, a całość okraszona została znanymi kolędami, świątecznymi pieśniami i pastorałkami. Młodzieży oraz opiekunom osobiście podziękował Burmistrz Ciechanowca, pan Eugeniusz Święcki, który podkreślił zaangażowanie i pracę zarówno obecnych uczniów, jak i absolwentów szkoły, którzy wzięli udział w przygotowaniu Jasełek.

 

Wcześniej tego samego dnia ulicami miasta przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli. Kilkustopniowy mróz nie przestraszył mieszkańców Ciechanowca, którzy jak co roku przebrani w barwne stroje i królewskie korony przemaszerowali spod budynku COKiS do Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, by wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej.