Aktualności

Dni Czyżewa 2019


Za nami Dni Czyżewa 2019 - święto mieszkańców Gminy Czyżew, które jest okazją zarówno do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, jak i wyróżnienia obywateli, najbardziej zasłużonych dla lokalnej społeczności.

 

Tegoroczne Dni Czyżewa rozpoczęły się 6 lipca wydarzeniami o charakterze sportowym. W niedzielę 7 lipca imprezę zainaugurował występ laureatów VII Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz prezentacje taneczne i wokalne, przygotowane przez czyżewskich przedszkolaków i ich opiekunów. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka, w towarzystwie Posła na Sejm RP, Jacka Boguckiego i Wojewody Podlaskiego, Bohdana Paszkowskiego. Wraz z honorowymi gośćmi pani burmistrz wręczyła nagrody Najlepszym w Gminie - wyróżnienia przyznawane najlepszym przedsiębiorcom, rolnikom, uczniom, a także osobom zasłużonym w dziedzinie sportu, kultury i edukacji.

 

Goście imprezy do późnych godzin wieczornych bawili się na Stadionie Miejskim im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości do muzyki zespołów Magnat, Imperial, a także podczas koncertów gwiazd tegorocznych Dni Czyżewa - Krystyny Giżowskiej i zespołu Jorggus.

Dni Czyżewa jak co roku organizowane były przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie, pod Honorowym Patronatem Burmistrz Czyżewa oraz przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.