Aktualności

Dni Szepietowa, Piknik z Tradycją i XII Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych


9 czerwca na Stadionie Miejskim w Szepietowie odbyły się Dni Szepietowa, połączone z obchodami Zielonych Świątek, XII Regionalnym Przeglądem Orkiestr Dętych oraz Piknikiem z Tradycją, organizowanym przez Stowarzyszenie Artszep i współfinansowanym ze środków Powiatu Wysokomazowieckiego.

 

W dwunastej edycji Regionalnego Przeglądu Orkiestr Dętych zaprezentowały się Młodzieżowe Orkiestry Dęte z Czyżewa, Ciechanowca, Szepietowa oraz Wasilkowa, które oprócz indywidualnych występów przygotowały także wspólne utwory i choreografie.

 

W ramach Pikniku z Tradycją, organizowanego przez Stworzyszenie Artszep i współfinansowanego ze środków powiatu wysokomazowieckiego odbyła się wystawa rękodzieła artystycznego, a także warsztaty tradycyjnego wykonywania kartek okolicznościowych.

 

Najlepsze życzenia dla mieszkańców miasta i gminy Szepietowo złożył Burmistrz Szepietowa, Robert Wyszyński, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Łukasz Siekierko, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Jerzy Leszczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej, Grzegorz Żochowski, a także goszczący w Szepietowie Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski.