Aktualności

Dożynki Gminne w Klukowie


19.08.2018r. w Klukowie odbyły się kolejne Dożynki Gminne połączone z IV Amatorskimi Zawodami w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. W zawodach wystartowało 14 zaprzęgów w kilku kategoriach, m.in. amatorzy, zawodowcy, kuce i pojazdy historyczne. Zwycięzcy otrzymali puchary. Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

Część dożynkowa odbywała się już na placu za Urzędem Gminy. Po części oficjalnej, na którą składały się przekazanie chleba przez Starostów dożynek, wystąpieniu Wójta Giny Klukowo, pana Piotra Uszyńskiego, przemówieniach zaproszonych gości, rozpoczął się festyn, w którym publiczność mogła wydoić krowę w ramach konkursu organizowanego przez WCH i RZ w Poznaniu, zabawić się w czasie „Wieczoru Disco polo” oraz wygrać atrakcyjne nagrody.

 

W tym roku spośród ponad dwustu pięćdziesięciu uczestników dożynek szczęście uśmiechnęło się do Pani Bożeny Kostro i Pana Stanisława Żebrowskiego. To właśnie oni dzięki losowaniu zostali właścicielami pięknych turystycznych rowerów.

Nagrody wręczał m.in. Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Pan Bogdan Zieliński.

 

Poniżej fotorelacja z imprezy dzięki uprzejmości redakcji kurierwysmaz.pl oraz autorki zdjęć Niny Czapskiej.