Aktualności

Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w powiecie wysokomazowieckim


W piątek 12 stycznia br. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził powiat wysokomazowiecki. Przed południem spotkał się z rolnikami w gospodarstwie Emilii i Grzegorza Kuleszów w miejscowości Rębiszewo-Studzianki.

Bardzo się cieszę, że polskie rolnictwo modernizuje się. Rolnicy są solą ziemi. Ja natomiast chciałbym tę sól osłodzić wyższymi zyskami i lepszymi marżami, żebyście mogli jak najkorzystniej sprzedawać swoje produkty – powiedział premier Mateusz Morawiecki zwracając się do rolników podczas wizyty w gospodarstwie we wsi Rębiszewo-Studzianki .

Premier podziękował rolnikom za przechowywanie wartości polskiego patriotyzmu. Dzisiaj patriotyzm polega także na tym, żeby jak najlepiej rządzić na polskiej wsi. Nasz rząd będzie o to dbał. Dziękuję za to wszystko, co robicie, za to, że razem walczymy o lepsza Polskę – podkreślił Mateusz Morawiecki.

W dalszej części spotkania szef rządu odwiedził zakład Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkał się tam z prezesem zarządu Panem Dariuszem Sapińskim oraz zwiedził zakłady produkcyjne (m.in. najnowszą proszkownię).

Premier pogratulował Mlekovicie eksportowania do znacznej liczby krajów z całego świata. Cieszę się, że tak szeroko udało się rozpostrzeć skrzydła w tym obszarze. Zależy mi na tym, żeby wszyscy rolnicy mieli ułatwiony dostęp również na zachodnie rynki. Abyśmy eksportowali i ekspandowali śmiało na wszystkie rynki – zaznaczył. W tym celu minister Krzysztof Jurgiel wdraża pakiet pięciu ustaw, które dotyczą promocji polskiej żywności, jej jakości, konkurencyjności czy wzmocnienia pozycji rozproszonych producentów względem dużych sieci zagranicznych.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, posłowie i senatorowie z terenu województwa podlaskiego, Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki oraz samorządowcy z terenu powiatu wysokomazowieckiego.