Aktualności

Dzień Łabędzia 2019


9 czerwca na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem odbył się corocznie obchodzony Dzień Łabędzia - tradycyjne święto miasta i jego mieszkańców, będący okazją do integracji, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zabawy podczas muzycznych występów. Jednym ze sponsorów imprezy było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Honorowymi gośćmi tegorocznego Dnia Łabędzia byli Europoseł Krzysztof Jurgiel, który serdecznie podziękował mieszkańcom miasta za głosy, oddane na niego w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, który podkreślił wyjątkowość miasta i jego mieszkańców szczególnie w kwestii podtrzymywania rodzimej kultury i patriotyzmu.

 

Honorowi goście wraz z Burmistrzem Miasta Wysokie Mazowieckie, Jarosławem Siekierko, a także Starostą Wysokomazowieckim, Bogdanem Zielińskim, Wójtem Gminy Wysokie Mazowieckie, Krzysztofem Krajewskim i Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podlaskiego, Łukaszem Siekierko życzyli wszystkim mieszkańcom miasta dobrej zabawy i przyjemnych wrażeń.

 

Na scenie wystąpiły zespoły MIG, Playboys, Renoma oraz wokalistka i konferansjerka Magdalena Pietruczak. Przez cały dzień do dyspozycji dzieci i dorosłych pozostawały dmuchańce, zjeżdżalnie, trampoliny, konkursy z nagrodami, prezentacje stoisk firmowych i punkt gastronomiczny. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.