Aktualności

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Wysokie Mazowieckie ‘2017


W tegorocznej, XL już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który gościnnie przeprowadzono 7 kwietnia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, udział wzięło 28 uczestników, w tym: w grupie I - 10 osób, w grupie II - 11 osób, w grupie III - 7 osób.

Na podstawie regulaminu OTWP jury w składzie: st. bryg. mgr inż. Tomasz Sieńczuk – przewodniczący, kpt. mgr inż. Piotr Pruszyński, mł. ogn. mgr Malwina Roszkowska oraz mł. bryg. Grzegorz Kulesza - sekretariat turnieju, dokonało oceny testu pisemnego i zakwalifikowało do rozgrywek finałowych po trzech uczestników z każdej grupy. W finale uczniowie odpowiadali na wylosowane zestawy pytań. Laureatami XL edycji eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Wysokie Mazowieckie ‘2017 zostali:

w I grupie wiekowej (szkoły podstawowe) - pierwsze miejsce - Michał Zieliński - SP w Kuleszach Kościelnych, przed Dawidem Kuleszą - SP w Czyżewie oraz Kubą Walendziakiem - SP w Święcku Wielkim,

w II grupie wiekowej (gimnazja) - pierwsze miejsce - Krystian Dmochowski - GP w Jabłonce Kościelnej przed Sebastianem Parzychem - GP w Czyżewie oraz Gustawem Zakrzewskim - GP w Nowych Piekutach

w III grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne) – Mariusz Mioduszewski - CKZ w Wysokiem Mazowieckiem przed Mateuszem Wawrzeńczukiem - ZSOiZ w Czyżewie oraz Adamem Kostro - CKZ w Wysokiem Mazowieckiem

Na zakończenie turnieju, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz st. bryg. mgr inż. Andrzej Koc – Komendant Powiatowy PSP, złożyli gratulacje zwycięzcom i życzyli wszystkim uczestnikom powodzenia w kolejnych etapach i następnych turniejach.

Nagrody, w postaci drobnego sprzętu RTV i AGD oraz czujek czadu, zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wysokiem Mazowieckiem. Poza nagrodami, które odebrali zwycięzcy, wszystkim uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy, a opiekunom podziękowania za wysiłek włożony w przygotowanie młodzieży do konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy naprawdę dużej wiedzy, gdyż tegoroczną edycję można było uznać za trudną. Z naszej strony staraliśmy się uzmysłowić młodzieży z jakimi zadaniami mają do czynienia finaliści w etapach wojewódzkim i krajowym, aby naszym laureatom dopomóc w przygotowaniach do kolejnej rywalizacji. Życzymy Im zwycięstw w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 26 kwietnia 2017 roku w Białowieży. Do eliminacji zakwalifikowały się osoby           z dwóch najwyższych miejsc z każdej grupy – Michał Zieliński, Dawid Kulesza, Krystian Dmochowski, Sebastian Parzych oraz Mariusz Mioduszewski i Mateusz Wawrzeńczuk.

Już zaczynamy trzymać kciuki!

 

Organizatorzy serdeczne podziękowania składają Staroście Wysokomazowieckiemu i jego współpracownikom, za udostępnienie sali do przeprowadzenia Turnieju i przygotowanie poczęstunku.

 

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Kulesza, KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem
Zdjęcia: st. bryg. Tomasz Sienczuk, kpt. Piotr Pruszyński , KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem