Aktualności

Eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym


27 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum w Szepietowie odbyły się eliminacje powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 24 uczniów szkół podstawowych i 15 uczniów szkół gimnazjalnych. Uczestnicy turnieju wyłonieni zostali podczas eliminacji szkolnych – na zakwalifikowanych do etapu powiatowego czekał test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, składający się z  dwóch testów 25 i 10 pytań (testy gimnazjalne) i dwóch  testów składających się z 25 i 10 pytań (testy podstawowe) oraz rowerowy tor przeszkód.

Komisja w składzie:

  1. Tadeusz Wróblewski- Komendant Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem,
  2. Barbara Tymińska przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.
  3. Grzegorz Pułaski przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem,
  4. Lech Jamiołkowski  przedstawiciel Rady Miasta Wysokiem Mazowieckiem,
  5. Joanna Werpachowska przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.
  6. Karolina Godlewska przedstawiciel Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem,

 

przyznała następujące miejsca w obu kategoriach wiekowych, tj. szkoła podstawowa i gimnazjum, drużynom:

 

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu w składzie: Seweryn Lipski, Amelia Czarnecka, Krystian Tymiński, Alicja Murawska, opiekun Jacek Dudek,

II miejsce- Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem w składzie: Renata Gawrychowska, Weronika Jaźwińska, Michał Zaborowski, Dawid Popielarczyk opiekun: Wiesława Sakowicz,

III miejsce- Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej w składzie: Klaudiusz Zaręba, Gabriela Leoniak, Anna Milewska, Adam Raciborski opiekun: Wioletta Bielska.

 

I miejsce- Gimnazjum w Ciechanowcu w składzie: Piotr Ponichtera, Sebastian Kietliński, Hubert Zakrzewski opiekun: Małgorzata Zaremba,

II miejsce- Gimnazjum w Rosochatem Kościelnem w składzie: Krystian Gawrychowski, Bartosz Kaczyński, Michał Sienicki opiekun: Wiesława Sakowicz,

III miejsce- Publiczne Gimnazjum w Szepietowie w składzie: Bartosz Buniowski, Jakub Żochowski, Jakub Stawierej  opiekun: Grzegorz Samełko.

 

 

Tytuł najlepszego zawodnika zdobyli:

I miejsce- Weronika Jaźwińska Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

II miejsce- Michał Zaborowski Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

III miejsce- Amelia Czarnecka Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Jacek Dudek.

 

I miejsce- Piotr Ponichtera Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba,

II miejsce- Krystian Gawrychowski Gimnazjum w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

III miejsce- Sebastian Kietliński Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba.

 

W kategorii indywidualnie testy:

I miejsce- Amelia Czarnecka Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Jacek Dudek

II miejsce- Weronika Jaźwińska Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem opiekun: Wiesława Sakowicz,

III miejsce – Seweryn Lipski Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Jacek Dudek.

 

I miejsce – Piotr Ponichtera Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba,

II miejsce – Katarzyna Milewska Gimnazjum w Jabłonce Kościelnej, opiekun: Wioletta Bielska,

III miejsce – Sebastian Kietliński Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba.

 

W kategorii rowerowy tor przeszkód:

I miejsce- Renata Gawrychowska Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

II miejsce – Weronika Jaźwińska Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

III miejsce – Michał Zaborowski Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz.

 

I miejsce- Piotr Ponichtera Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba,

II miejsce – Bartosz Kaczyński Gimnazjum w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

III miejsce – Krystian Gawrychowski Gimnazjum w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz.

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Tadeusza Wróblewskiego Komendanta Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, przedstawicieli Rady Miasta Wysokie Mazowieckie oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Organizatorami tegorocznego turnieju byli: Polski Związek Motorowy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, Gimnazjum w Szepietowie, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Straż Miejska w Wysokiem Mazowieckiem.

Sponsorami turnieju i fundatorami nagród byli:

  1. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży,
  2. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem,
  3. Straż Miejska w Wysokiem Mazowieckiem.

 Zwycięzcy etapu powiatowego rywalizować będą podczas Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Białymstoku: 16 maja 2017 r.- szkoły podstawowe, 18 maja 2017 r.- szkoły gimnazjalne.