Aktualności

FESTYN RODZINNY W JABŁONI KOŚCIELNEJ


3 maja w Jabłoni Kościelnej odbył się Festyn Rodzinny z okazji 222 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się o 11:30 Mszą Święta w Kościele Parafialnym w Jabłoni Kościelnej. Po niej wszyscy uczestnicy w asyście Pocztów Sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Jabłoni Jankowiec, Hodyszewa i Nowych Piekut, a także Pocztu Sztandarowego ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Rocha Modzelewskiego z Nowych Piekut przeszli do hali sportowej w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej. Dyrektor Zespołu Szkół powitał wszystkich gości, a następnie głos zabrał Pan Marek Kaczyński- Wójt Gminy Nowe Piekuty. Po tych wystąpieniach zaczęła się zabawa, która trwała do godziny 21:00. Festyn co roku przyciąga najwięcej rodzin z dziećmi, gdyż to przede wszystkim z myślą o nich są przygotowywane atrakcje. W tym roku mogliśmy obejrzeć bardzo energiczne i wesołe występy uczniów z Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej. Jak co roku wręczone zostały nagrody „Złotego Jabłka” i „Złotego Jabłuszka” dla przyjaciół szkoły. Oprawę muzyczną zapewniły nam zespoły: StringArte- kwartet smyczkowy, który przedstawił nam muzykę poważną na wesoło, a także zespoły Dexter i Spike, które porwały zgromadzoną publiczność do tańca w godzinach wieczornych. Jak co roku odbył się również turniej rodzin, a także mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej. Już od 5 lat jedną z głównych atrakcji naszego festynu jest Wojewódzki Turniej Tańca o Puchar Wójta Gminy Nowe Piekuty. Turniej tańca rozpoczął się o godz. 15.15 prezentacją wszystkich par biorących udział w turnieju. Do rywalizacji turniejowej stanęło aż 106 tancerzy z wielu szkół i przedszkoli województwa podlaskiego oraz klubów tanecznych. Zawodnicy w pięknych  strojach o godz. 15.30 rozpoczęli pokaz swoich umiejętności tanecznych. Warto podkreślić, iż z roku na rok turniej ten cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród uczestników, jak i publiczności.

 

Turniej tańca rozgrywany był w sześciu grupach tanecznych, w zależności od wieku i poziomu zaawansowania par. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Sędziowie mieli trudne zadanie, by wybrać najlepsze pary. Publiczność żywiołowo reagowała na występy wszystkich uczestników. Szczególną sympatię i zachwyt wśród widzów wzbudziła najmłodsza grupa taneczna – przedszkolaki.

 

W tym roku V Wojewódzki Turniej Tańca Towarzyskiego uświetnił pokaz w wykonaniu grupy tanecznej „TIK-TAKI” ze SP Nr 1 w Wys. Maz., prowadzonej pod kierunkiem Pani Renaty Jaroszewicz i Pana Krzysztofa Troc. Jednak największy aplauz widzów wzbudził wspólny występ wszystkich uczestników turnieju w układzie „Gangnam style” przygotowanym przez Studio Tańca „DUET” Państwo Justynę i Krzysztofa Troc, który porwał do tańca całą publiczność zgromadzoną na turnieju.

Bohaterami turnieju tańca były pary reprezentujące:

  1. Przedszkole Miejskie Nr 1 Świat Malucha w Wysokiem Mazowieckiem
  2. Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem
  3. Przedszkole i Zespół Szkół w Sokołach
  4. Szkołę Podstawową Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
  5. Klub Tańca Towarzyskiego „TWIST” z Białegostoku
  6. Przedszkole i Zespół Szkół w Jabłoni Kościelnej

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli  na nasz Festyn i zapraszamy za rok!”