Aktualności

Festyn Waniewo – Odpust – Natura 2016!


W niedzielę, 31 lipca 2016 roku, w Waniewie, w Gminie Sokoły odbył się Festyn "Waniewo - Odpust - Natura 2016" oraz Jubileuszowy X Festiwal Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni - Młode Głosy".

Tradycyjnie o godzinie 12:00 wydarzenie rozpoczęła odpustowa Mszą Św. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Waniewie. Następnie Wójt Gminy Sokoły p. Józef Zajkowski powitał wszystkich zgromadzonych i dokonał uroczystego rozpoczęcia. Dyrektor GOK w Sokołach p. Agnieszka Kurzyna zachęciła do korzystania z przygotowanych atrakcji.

Kolejnym punktem programu była X edycja Festiwalu Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni - Młode Głosy". Honorowego otwarcia dokonał p. Zbigniew Nasiadko – Prezes Towarzystwa Muzycznego "Słopiewnie" - pomysłodawca Festiwalu oraz Józef Zajkowski – Wójt \ Gminy Sokoły. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 10 podmiotów wykonawczych w kilku kategoriach.

W trakcie obrad Jury został przeprowadzony Konkurs wiedzy o Stowarzyszeniu N.A.R.E.W. i środkach unijnych. Główna nagroda był rower, zaś pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia.

Po ogłoszeniu wyników odbyły się animacje i zabawy dla dzieci. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu dostarczyła uczestnikom wiele radości i uśmiechu.

W kolejnych punktach odbyły się koncerty muzyczne na scenie. Jako pierwszy zaprezentował się zespół instrumentalny „Classico” działający przy GOK w Sokołach oraz zespół gitarowy „Spanish”. Wieczorną zabawę uświetniło show Andrzeja Rosiewicza oraz koncert gwiazdy wieczoru  - EXAITED.

Dodatkowym i atrakcjami były: pokaz FAKIR-SHOW w wykonaniu półfinalisty programu Mam Talent, pokaz medyczny w wykonaniu studentów WSZOZ TWP w Łomży, zabawa „Mam Talent”, duże dmuchane miasteczko, malowanie twarzy, wywijanie balonów, stoiska handlowe i gastronomiczne, ogródek piwny, itp.

Festyn gromadzi wielu mieszkańców naszego regionu, gości z całego województwa oraz turystów  wypoczywających nad Narwią, jak co roku był wyjątkowy!

Dziękujemy wszystkim przybyłym za uczestnictwo i wspaniałą zabawę!  Zapraszamy za rok! J

Dziękujemy partnerom odpowiedzialnym za poszczególne kwestie organizacyjne!

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie imprezy: Bibliotece Publicznej Gminy Sokoły, Starostwu Powiatowemu w Wysokiem Mazowieckiem, Spółdzielni Kółek Rolniczych w Sokołach, Bankowi Spółdzielczemu w Sokołach, Gminnej Spółdzielni „SCh” w Sokołach, Firmie Trans-Rol. G. i A. Remisiewicz, Firmie Ziem-Pol. W. Łętowski, Firmie Rolteks Sokoły M. Kruszewski, Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA oraz Centrum Hodowli Zwierząt WCHiRZ w Poznaniu z siedzibą w Tulcach.

Jak również, dziękujemy za patronat medialny!

https://www.youtube.com/watch?v=vSOd0tGDJpA&feature=youtu.be – portal wysokomazowiecki24.pl

 

Z pozdrowieniami,

Agnieszka Kurzyna