Aktualności

Festyn Waniewo-Odpust-Natura 2017!


W niedzielę, 30 lipca 2017 roku, w Waniewie, w Gminie Sokoły odbył się Festyn "Waniewo – Odpust – Natura 2017" oraz XI Festiwal Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni - Młode Głosy".

O godzinie 12:00 wydarzenie rozpoczęła odpustowa Msza Św. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Waniewie. Następnie Wójt Gminy Sokoły p. Józef Zajkowski powitał wszystkich zgromadzonych i dokonał uroczystego rozpoczęcia. Dyrektor CKB w Sokołach p. Agnieszka Kurzyna zachęciła do korzystania z przygotowanych atrakcji.

 

Tradycyjnie XI edycję Festiwalu Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni - Młode Głosy" otworzył Zbigniew Nasiadko – Prezes Towarzystwa Muzycznego „Słopiewnie”. W przesłuchaniach konkursowych festiwalu wzięło udział 11 podmiotów wykonawczych w kilku kategoriach. Jury ogłosiło wyniki i nagrodziło uczestników. Festiwal przyczynił się do popularyzacji tradycji muzyki ludowej i folkloru naszego województwa.

 

Mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy przygotowane przez Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu z siedzibą w Tulcach zagwarantowały dobrą zabawę i zdrową rywalizację.

 

Wspólna zabawa przy animacjach i zabawach dla dzieci i dorosłych na świeżym powietrzu dostarczyła wiele radości i uśmiechu oraz zintegrowała uczestników.

 

Oczywiście na festynie nie mogło zabraknąć koncertów! Jako pierwszy zagrał zespół „Pretekst” z gminy Sokoły. „Harmonica” – zespół wokalno-instrumentalny działający przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach – zaprezentował repertuar rozrywkowy i ludowy. Wieczorną zabawę uświetniły występy formacji: DJ SoFi, YzzY , LOOKS, DiDżej Mietek oraz koncert gwiazdy wieczoru – ENJOY.

 

Dodatkowymi atrakcjami były: darmowe, ogromne dmuchane miasteczko, malowanie twarzy i tatuaży, wywijanie balonów, stoiska handlowe, stragany odpustowe, ogródek piwny i gastronomiczny.

 

Festyn gromadzi wielu mieszkańców naszego regionu, gości z całego województwa oraz turystów wypoczywających nad Narwią. Mamy nadzieję, że przyczynił się do zacieśnienia więzi społecznych, wspólnego przeżywanie uroczystości, integracji  środowiska lokalnego., jak również kulturalnego spędzania czasu wolnego.

 

Festyn okazał się bardzo udany. Pogoda zachwyciła wszystkich! Dziękujemy przybyłym za uczestnictwo i wspaniałą zabawę! Zapraszamy za rok! J

 

Dziękujemy partnerom, sponsorom oraz opiece medialnej.

 

 

Agnieszka Kurzyna

Dyrektor

CKB w Sokołach