Aktualności

Festyn z Okazji Dnia Flagi


2 maja br. w Parku Miejskim przy ul. Mickiewicza odbył się festyn z okazji Dnia Flagi, zorganizowany przez Starostę Wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego i Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosława Siekierko.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 2004 roku, obchodzone między świętami: 1 maja (Świętem Pracy) i 3 maja –Świętem Konstytucji 3 Maja. Święto własnej flagi, oprócz Polski obchodzi się również w wielu krajach, m.in. Stanach Zjednoczonych, Litwie, Meksyku, Argentynie, Finlandii czy Chinach. Dla uczczenia tego dnia organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. 

Podczas festynu rozdawane były biało-czerwone chorągiewki oraz białe baloniki z wizerunkiem polskiej flagi. Na jednym z pomostów  odbywały się występy  w wykonaniu młodzieży z zespołu wokalnego „Tęcza”, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, zespołu muzycznego „Rokietnica”  z Kulesz Kościelnych oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy  licznie oblegali dmuchany  plac zabaw.

Wspólnie z mieszkańcami miasta i powiatu, Dzień Flagi świętował Jarosław Kaczyński, który przyjechał  z Radomia m.in. z Adamem Hofmanem i Karolem Karskim. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w parku mówił: „ Dziś dzień flagi narodowej. To dzień radości z naszej państwowości, z tego ze jesteśmy wspólnotą. Flaga narodowa to symbol dumy i chwały, Symbol wspólnoty Polaków. Biało czerwone barwy towarzyszą nam w chwilach radości, ale i w chwilach trudnych. Biało czerwona flaga to jest to, co zawsze nas łączy, nigdy nie dzieli”. 

 „Możemy razem zacząć zmieniać Polskę. Dziś potrzebujemy zasadniczych, dobrych zmian. Polska musi być krajem szansy, państwem, które dba o wszystkich obywateli. Które nie wyklucza, a pomaga, które daje, a nie zabiera, które jest oparciem w trudnej chwili. Polska musi być dla wszystkich” – mówił Prezes Jarosław Kaczyński, a wybory do Parlamentu Europejskiego są pierwszym krokiem pozytywnej zmiany w Polsce „Zmieńmy Polskę razem”.