Aktualności

Finał VIII powiatowego konkursu plastycznego „Ekologiczny powiat wysokomazowiecki”


Dnia 6 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Święcku Wielkim odbyło się podsumowanie VIII powiatowego konkursu plastycznego „Ekologiczny powiat wysokomazowiecki”. VIII powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem Ekologiczny Powiat Wysokomazowiecki został zorganizowany przez:

  • Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
  • Urząd Gminy w Wysokiem Mazowieckiem
  • Szkołę Podstawową w Święcku Wielkim

Honorowy patronat na konkursem objęło Nadleśnictwo Rudka.

Na konkurs wpłynęło 358 prac w 4 kategoriach wiekowych. Były to prace  z  6  przedszkoli,  16 szkół podstawowych, 5 gimnazjów i 3 ośrodków kultury. Jak co roku członkowie komisji konkursowej ostro dyskutowali, aby wyłonić zwycięzców. Wysoki poziom nadesłanych dzieł młodych artystów zaskoczył wszystkich. Jednak komisja w składzie:

  1. Stanisław Borzuchowski – przewodniczący
  2. Agnieszka Idźkowska    – członek
  3. Józef Matuszelański - członek

nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

W kategorii przedszkoli i oddziałów przedszkolnych:

I.  Marta Sylwestrzuk – oddział przedszkolny w Kuczynie

II.   Julia Brzozowska - oddział przedszkolny w Święcku Wielkim

III.  Julia Zaręba – Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Szepietowie

Wyróżnienia:

1. Zosia Kaczyńska - Przedszkole Miejskie Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

2. Ola Pełszyk –  Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu

3. Michał Godlewski – oddział przedszkolny w Gołaszach Puszczy

4. Eryk Lustyk – oddział przedszkolny w Jabłonce Kościelnej

5. Błażej Grzesiuk  -  Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

6.  Rafał Makowski - oddział przedszkolny w Stypułkach Święchach

7. Klaudia Średnicka - oddział przedszkolny w Kobylinie Borzymach

8. Natalia Tymińska - oddział przedszkolny w Wojnach Krupach

9  Emilia Kurzyna - punkt przedszkolny „Bajka” w Kobylinie Borzymach

W kategorii klas I – III:

I. Julia Niemyjska – Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

II. Weronika Wojtkowska – Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim

III. Sandra Akonom – Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu

 Wyróżnienia:

  1. Kinga Roszkowska  – Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach
  2. Konrad Kołakowski – Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej
  3. Weronika Korytko – Szkoła Podstawowa w Kuczynie
  4. Honorata Niemyjska  – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
  5. Zuzia Komiażyk  – Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu
  6. Jakub Niemyjski - Szkoła Podstawowa w Wojnach Krupach
  7. Łukasz Kaczyński - Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim

W kategorii klas IV – VI:

I. Weronika Kryńska  - Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu

II. Honorata Kalinowska- Zespół Szkół w Rosochatem Kościelnem

III. Karolina Nicgorska - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

Wyróżnienia:

  1. Aleksandra Ogrodnik - Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim
  2. Tomasz Łaszczuk - Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie
  3. Justyna Jankowska - Szkoła Podstawowa w Szepietowie
  4. Magdalena Mielnicka - Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach
  5. Paulina Kierlewicz -  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
  6. Ewelina Zarzecka – Szkoła Podstawowa w Nowych Piekutach
  7. Marcin Kruszewski – Szkoła Podstawowa w Stypułkach Święchach
  8. Aleksandra Dąbrowska - Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
  9.  Magdalena Popławska - Szkoła Podstawowa w Szepietowie
  10. Karolina Skłodowska - Szkoła Podstawowa w Święcku Wielkim

W kategorii gimnazjum:

I. Patrycja Sieńczuk – Gimnazjum w Szepietowie

II. Oliwia Kozłowska – Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem

Wyróżnienia:

1. Zofia Kuk - Gimnazjum w Szepietowie

2. Aleksandra Szepietowska – Gimnazjum w Klukowie

3. Gabriela Putkowska - Gimnazjum w Szepietowie

Nagrody zostały ufundowane przez:

  • Starostę powiatu wysokomazowieckiego
  • Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie
  • Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka
  • Leśniczego Leśnictwa Trzeciny
  • Dyrektora Banku PKO BP w Wysokiem Mazowieckiem

Sponsorami spotkania podsumowującego konkurs byli również rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Święcku Wielkim, którzy dużo swojego czasu poświęcili na organizację tej imprezy.