Aktualności

I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny – „πPilecki” połączony z Dniem Promocji Matematyki


14.03.2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się  I Międzyszkolny Konkurs Matematyczny- „πPilecki”  połączony z Dniem Promocji Matematyki.  W konkursie rywalizowało ze sobą  30 uczniów z 10 Szkół Podstawowych i Gimnazjów z dwóch powiatów województwa podlaskiego.

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwyciężczynią  konkursu została Patrycja Wąsak ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu- oddział gimnazjalny. Miejsce II i III zajęli uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem- Amelia Dołęgowska i Oscar Jarząbek.

 

Uczestnicy konkursu oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu  w Dniu Promocji Matematyki, mieli okazję uczestniczyć w lekcji matematycznej dotyczącej Fraktali, lekcji muzealnej dotyczącej architektury regionu, wystawie prac dyplomowych Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, pokazie musztry paradnej. Uczestnicy imprezy  wysłuchali także  występu chóru szkolnego i zespołu muzyczno-wokalnego działającego w ZSOiZ w Ciechanowcu.

 

Projekt, który zakładał powstanie i realizację tego przedsięwzięcia miał na celu podkreślenie znaczenia matematyki w życiu każdego człowieka i był  ściśle związany z obchodami Jubileuszowego  Roku Matematyki oraz Międzynarodowym Dniem Liczby π (pi).

 

Święto Matematyki zrealizowane zostało dzięki dotacji Fundacji mBanku, współpracy z Muzeum  Rolnictwa w Ciechanowcu oraz wsparciu lokalnych sponsorów, takich jak: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Młyn w Ciechanowcu, Pan Jan Morzy, Państwo Krystyna i Mirosław Kobus, Pan Wojciech Pietraniuk,  Pan Patryk Koc.