Aktualności

I Podlaska Konferencja Równać Szanse


I Podlaska Konferencja Równać Szanse odbędzie się 13 czerwca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa  Podlaskiego w Białymstoku o godz. 10-15.

Celem Programu jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. W ramach programu wspierane są projekty realizowane przez organizacje pozarządowe, biblioteki i domy kultury (działające w miejscowościach do 20 tys mieszkańców). Projekty, które otrzymuja dofinansowanie w ramach Programu "Równać Szanse" maja na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania nie tylko będzie rozwijać umiejętności społeczne, ale również swoje pasje i zainteresowania. Dzieki udziałowi w projektach, młodzi uczestnicy maja zobaczyć, że ich sukces zależy od nich samych i to w większym stopniu niż się im wydaje. Szanse aktywnego i samodzielnego nastolatka na życiowy sukces wzrastają bez względu na wielkośc miejscowości, z której pochodzi. 

Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z ideą programu, dowiedzą sie czym ten program rózni się od innych programów wspierających działania na rzecz młodzieży oraz zapoznają się z innymi mozliwościami finansowania działań młodzieżowych. Oprócz tego, będziemy duzo mówić o sytuacji młodzieży w mniejszych miejscowościach i szansach na wyrównywanie ich kompetencji społecznych

Zapisy na konferencję poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Szczegóły na stronie www.stopa.org.pl.