Aktualności

III miejsce w kraju uczennic z ZSZ w Olimpiadzie ZUS!


Z nieskrywaną dumą i ogromną radością informujemy, że uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem: Kamila Leoniak, Wiktoria Leoniak i Weronika Kulesza zdobyły zespołowo III miejsce w kraju w przeprowadzonym 16 kwietnia 2021 r. finale Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych organizowanej przez ZUS. 

 

Z racji obostrzeń ostatni etap Olimpiady odbył się zdalnie i został zrealizowany przy wykorzystaniu platformy internetowej. Nad jego regulaminowym przebiegiem, z ramienia organizatora, czuwała Pani Alicja Koczta - Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS Oddział w Białymstoku.

Nasza wspaniała trójka ekonomistek zdobyła identyczną ilość punktów co laureaci I i II miejsca, a o kolejności miejsc na podium przesądził jedynie czas rozwiązania testu finałowego.

O wadze osiągnięcia świadczy fakt, że w zmaganiach na poziomie szkolnym wzięło udział 14 tysięcy uczniów z całej Polski, a w etapie okręgowym walczyły aż 754 zespoły.

Nasi laureaci Olimpiady zdobyli cenne nagrody rzeczowe i, co szczególnie ważne, zapewnili sobie indeksy uczelni wyższych i dodatkowe punkty w rekrutacji do ponad 30 prestiżowych szkół wyższych, między innymi:

- SGGW w Warszawie,
- Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
- Uniwersytetu Gdańskiego,
- Politechniki Gdańskiej,
- Uniwersytetu w Białymstoku.

Bardzo dziękujemy Kamili, Wiktorii i Weronice za piękne reprezentowanie szkoły. Po raz kolejny uczniowie ze Staszica udowodnili, że potrafią z powodzeniem rywalizować z rówieśnikami nie tylko na poziomie regionu czy województwa, ale także ogólnopolskim. Szczególne wyrazy uznania dla Pani Bożeny Jaźwińskiej - za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie uczennic.

Serdeczne gratulacje dla całej naszej mistrzowskiej czwórki!!!