Aktualności

Integracyjny turniej sportowy w Łomży


Wspólne spotkania integracyjne to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach. Od kilku lat aktywnie uczestniczą w zawodach sportowych organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Łomży. Również w tym roku dnia 16 maja skorzystali z zaproszenia na turniej pod hasłem „Zdrowo i Wesoło Łomża 2019”. Celem spotkania było upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz promocja zdrowego stylu życia wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 

Impreza rozpoczęła się uroczystym powitaniem o godzinie 10:00. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne spotkanie musiało odbyć się na sali gimnastycznej. Nie wpłynęło to jednak niekorzystnie  na świetną atmosferę przepełnioną radością i zdrowym duchem rywalizacji. Zawody składały się z dwóch części. Pierwszą z nich były konkurencje sportowe,  a drugą rozgrywki w tenisie stołowym oraz warcabach. Nasi Mieszkańcy mieli okazję wykazać się między innymi: w rzucie do celu, na torze z przeszkodami, slalomie, zbijaniu kręgli.

 

Podczas uroczystej dekoracji laureatów okazało się, że zajęliśmy trzecie miejsce. Radości nie było końca w trakcie odbierania medali i upominków. Na koniec tradycyjnie wykonaliśmy kilka zdjęć dla upamiętnienia tego wyjątkowego dnia. Organizatorzy wydarzenia zadbali o każdy najdrobniejszy szczegół jak również o to, aby uczestnicy zregenerowali swoje siły konsumując smaczny obiad w trakcie turnieju i kolację przed powrotem do Domu.

 

(op. Agnieszka Grabarz)