Aktualności

IX Podlaski Konkurs Wiedzy o Samorządzie


Już po raz dziewiąty, 29 maja 2013r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem odbył się IX Podlaski Konkurs Wiedzy o Samorządzie, organizatorem którego był Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. Wszystkich zebranych powitał dyrektor zespołu Ryszard Flanc, który następnie oddał głos Jackowi Boguckiemu  pomysłodawcy konkursu, byłemu Staroście Wysokomazowieckiemu  i  jednocześnie posłowi  na Sejm RP. Parlamentarzysta jako znakomity znawca i praktyk  tematu samorządu terytorialnego różnych szczebli, w krótkim wystąpieniu przypomniał wszystkim o istocie i potrzebie funkcjonowania poszczególnych samorządów terytorialnych. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz rozbudzenie aktywności społecznej wśród młodzieży szkolnej, która poprzez takie współzawodnictwa zdobywa wiedzę z całą pewnością przydatną w ich dalszym życiu.

Dodatkowym bodźcem  do wzięcia udział w tej rywalizacji były jak zawsze cenne nagrody.

Do współzawodnictwa przystąpiło 18 uczniów z różnych szkół województwa podlaskiego. Konkurs odbył się w formie testu, gdzie w 55 minut należało odpowiedzieć na 40 pytań.

Laureatami konkursu zostali:

1.     Marcin Miłkowski z ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem;

2.     Paweł Żurowski z ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem;

3.     Aleksander Papadopulos z I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach;

4.     Joanna Radomska z ZSOiP w Mońkach;

5.     Marta Balwicka z ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem.

          Pierwsze trzy miejsca zostały ustalone bezpośrednio po części pisemnej, a o rozstrzygnięciu czwartego i piątego miejsca zdecydowała ustna dogrywka.

Wszyscy Uczestnicy wykazali się dobrą wiedzą o kwestiach samorządowych, co pozwala wychowawcom i osobom zainteresowanym problemami samorządów pozytywnie myśleć o ich następcach. 

        Zapraszamy uczniów i ich opiekunów w następnym roku na dziesiąty (jubileu­szowy) Podlaski Konkurs Wiedzy  o Samorządzie.