Aktualności

IX Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn w ZSOiZ w Czyżewie


24 lutego odbył się dziewiąty już Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Czyżewa, organizowany przez klub sportowy MUKS przy ZSOiZ w Czyżewie. W rozgrywkach udział wzięło pięć drużyn z terenu gminy Czyżew.

 

Uczestników rozgrywek w imieniu Burmistrza Czyżewa Anny Boguckiej, jak i we własnym – gospodarza rozgrywek, ciepło przywitała Dyrektor ZSOiZ Alicja Bańkowska.

 

Do turnieju zgłosiły uczestnictwo następujące drużyny:

 1. ZSOiZ Czyżew

 2. Absolwenci ZSOiZ

 3. SP Czyżew

 4. OSP Czyżew

 5. OSP Dąbrowa Wielka

 6. CLOVIN Czyżew

 

Zespoły, w wyniku losowania, podzielono na dwie grupy:

    Grupa A

 

 1. ZSOiZ Czyżew

 2. SP Czyżew

 3. CLOVIN Czyżew

 

      Grupa B

 

 1. Absolwenci ZSOiZ

 2. OSP Czyżew

 3. OSP Dąbrowa Wielka

 

W ostatniej chwili, drużyna CLOVIN Czyżew wycofała się z rozgrywek.

 

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – Absolwenci Czyżew

II miejsce – ZSOiZ Czyżew

III miejsce – OSP Dąbrowa Wielka

IV miejsce – SP Czyżew

V miejsce –  OSP CzyżewTurniej przebiegał w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play. Sędziami zawodów były: absolwentka szkoły Iza Podbielska oraz uczennice: Monika Świerżyńska, Natalia Korsak i Jolanta Brzozowska. Nad wszystkim czuwał sędzia główny turnieju p. Sławomir Kalupa. W przerwach pomiędzy meczami zawodnicy mogli uzupełnić straconą energię, posilając się ciepłym poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów klas gastronomicznych pod okiem  p. Jerzego Tomkielskiego .

 

 

Na zakończenie Burmistrza Czyżewa Anna Bogucka dokonała wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów zwycięzcom turnieju. Dziękowała też organizatorom za umożliwienie sportowej rywalizacji.

 

Podziękowania składamy również lokalnym firmom: „SILOKRIS Krzysztof Turkowski” oraz TURKOWSKI MEBLE za ufundowanie nagród rzeczowych wszystkim zawodnikom.

Kolejna impreza sportowa w środowisku zgromadziła społeczność lokalną podczas sportowej rywalizacji, tworząc okazję nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do popularyzacji sportu w gminie.

(op. Sławomir Kalupa)