Aktualności

Kabaret "Czwarta Fala" gościł w czyżewskim ośrodku kultury


W niedzielne popołudnie 3 lutego 2019 roku w czyżewskim ośrodku kultury gościł najpopularniejszy na YouTube polski kabaret młodego pokolenia "Czwarta Fala".

 

Zabawny duet zaprezentował m.in. parodię przebojów Zenka Martyniuka oraz hit "Wieśka Tico"kabaret "Czwarta Fala" gościł w czyżewskim ośrodku kultury, pokazał jak upiec "dobrą" pizzę, jak skutecznie "likwidować" gimnazjum, jak "modnie" ubierają się Polacy. Gromkim brawom oraz spontanicznym wybuchom śmiechu nie było końca. Widzowie usatysfakcjonowani i rozbawieni opuszczali salę widowiskową ośrodka kultury po godzinnych prezentacjach, pozując wcześniej do wspólnej pamiątkowej fotografii.

 

"Czwarta Fala" to kielecka formacja, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie trzy autorskie programy. Powstał we wrześniu 2009 roku i już może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności. W jego skład wchodzą- Mateusz Lewkowicz i Damian Lebieda oraz Bartek Cedro.

 

opracowała: Anna Kazimierczuk, GOK Czyżew