Aktualności

Kładka Waniewo-Śliwno ponownie dostępna dla turystów


Od połowy marca warunki na rzece Narew pozwalają już korzystać z kładki Waniewo - Śliwno w Narwiańskim Parku Narodowym. Dolina Narwi to doskonałe miejsce m.in do obserwacji ptaków. Podczas wiosennych przelotów można zaobserwować nawet kilkutysięczne stada gęsi, kaczek i łabędzi.

 

20 grudnia 2018 roku kładka została ponownie otwarta po modernizacji, która trwała ok. 5 miesięcy. Teraz nowa kładka o długości ok. 1250 m jest też dostępna dla turystów. Zmodernizowana kładka skonstruowana jest tak, aby ułatwić korzystanie z niej nawet przy bardzo niskich poziomach wód. Pojawiły się 3 nowe przejścia dla zwierząt i dostrzegalnie ornitologiczne. Dzięki kładce można suchą stopą przejść Narew z Waniewa do Śliwna i z powrotem.

 

Aby dostać się na teren Parku od strony Waniewa należy skorzystać z infrastruktury będącej własnością gminy Sokoły. Przy obecnych stanach wód wejście od strony Waniewa jest możliwe wyłącznie przez teren Centrum Informacji Turystycznej (należy przejść przez bramkę prowadzącą na posesję) i dalej przez fragment kładki należący do gminy Sokoły.

Na kładce Waniewo - Śliwno obowiązują bilety wstępu do Narwiańskiego Parku Narodowego w cenie 5 zł/osobę/dzień (normalny) lub 2,5 zł/osobę/dzień (ulgowy - uczniowie, studenci, emeryci, renciści). Dzieci do lat 7 i mieszkańcy gmin: Choroszcz, Turośń Kościelna, Suraż, Łapy, Tykocin, Sokoły i Kobylin Borzymy są zwolnieni z opłat.

 

Zakupu biletów można dokonać w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego Kurowie oraz on-line poprzez stronę https://npn.eparki.pl. Od kwietnia sprzedaż biletów będzie prowadzona również przy kładce.