Aktualności

Kolejny sukces Powiatu Wysokomazowieckiego


Powiat Wysokomazowiecki po raz kolejny został laureatem rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W rankingu „Wydatki inwestycyjne samorządów” podsumowującym lata 2015-2017  w kategorii powiaty zajął IV miejsce w Polsce.

Wyniki rankingów zostały ogłoszone podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła  się 2 października 2018 r. podczas XVI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza i dr Julitę Łukomską z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów, analizowanych na podstawie obiektywnych danych z Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Finansów oraz sprawozdań finansowych JST, dodatkowo uzupełnionych ankietyzacją prowadzoną przez pismo „Wspólnota”.

To już kolejne wyróżnienie naszego powiatu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota. Jest ono tym bardziej cenne ponieważ dotyczy aktywności samorządu powiatowego w poprawie warunków życiowych naszych mieszkańców.