Aktualności

Koncert Orkiestry Dętej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w MZS w Wysokiem Mazowieckiem


24 kwietnia Hala Sportowa Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny na kilka godzin przekształciła się w filharmonię. W szkole z gościnnym koncertem wystąpili muzycy Orkiestry Dętej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina filia w Białymstoku.

 

Artyści zaprezentowali się przed mieszkańcami Wysokiego Mazowieckiego i okolic w koncercie, podczas którego usłyszeć można było utwory muzyki poważnej, popularnej i filmowej. Pojawiły się dobrze znane słuchaczom motywy z takich filmów jak ,,Dobry, Zły i Brzydki" ,,Grek Zorba" czy ,,Księga Dżungli", a także utwory z repertuaru największych kompozytorów w historii, m.in. Mozarta. 

 

Za muzyczne wrażenie w imieniu własnym, samorządu miasta oraz dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół serdecznie podziękował Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego, Jarosław Siekierko, który wręczył okolicznościowe upominki dyrygentowi, prof. Sylwestrowi Soboli oraz członkowi orkiestry i konferansjerowi, Cezaremu Witkowskiemu, na co dzień uczącemu w Samorządowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Burmistrz gorąco zaprosił muzyków do kolejnych wizyt w mieście oraz wyraził głęboką nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości wśród członków orkiestry znajdą się także uczniowie i absolwenci wysokomazowieckiej szkoły muzycznej.