Aktualności

Koncert Wiosenny w Samorządowej Szkole Muzycznej I st. w Wysokiem Mazowieckiem


1 kwietnia w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem odbył się Koncert Wiosenny w wykonaniu uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia - jedynej tego typu szkoły w naszym powiecie.

 

Prezentacje muzyczne młodych artystów stają się już tradycją w Szkole Muzycznej, a podczas koncertów uczniowie mają okazję pokazać swoje postępy po kolejnych miesiącach ciężkiej pracy, nauki i doskonalenia umiejętności gry na różnych instrumentach. Przed zgromadzonymi w Sali Baletowej widzami, nauczycielami i rodzicami wystąpili zarówno soliści jak i zespoły. Uczniowie pochwalili się umiejętnościami gry m.in. na fortepianie, skrzypcach, akordeonie, gitarze, klarnecie czy saksofonie.

 

Koncert był też okazją do uhonorowania dokonań i osiągnięć uczniów w konkursach muzycznych rangi szkolnej, regionalnej i ogólnokrajowej. Wicedyrektor MZS ds. Działalności Artystycznej, pan Adam Januszkiewicz serdecznie pogratulował młodym artystom, ich nauczycielom oraz rodzicom, a także podziękował Dyrektorowi MZS, Jarosławowi Jankowskiemu za zaangażowanie w działalność Szkoły Muzycznej i wspieranie wszelkich artystycznych inicjatyw, odbywających się w placówce.

 

Kolejne muzyczne wydarzenie w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem już 24 kwietnia. Tego dnia w hali sportowej odbędzie się Koncert Orkiestry Dętej z Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. 

 

Przypominamy, że do 31 maja trwa nabór wniosków do Samorządowej Szkoły Muzycznej na rok szkolny 2019/2020.