Aktualności

Królewski Bal Stulecia w Ciechanowcu


2 marca w Ciechanowcu odbył się Ogólnopolski Królewski Bal Stulecia, organizowany przez Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe w Ciechanowcu, pod honorowym patronatem ks. bp Tadeusza Pikusa, ks. bp Janusza Stepnowskiego, Wojewody Podlaskiego, Bohdana Paszkowskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego.

 

Na balu w Sali Bankietowej ,,Szczęsny" w Ciechanowcu zgromadzili się przedstawiciele bractw kurkowych z całego kraju, władze wojewódzkie i lokalne, a także reprezentanci wojska polskiego. Wszystkich gości serdecznie powitał br. Tomasz Miliszkiewicz.

 

- Szanowni waszmościowie, szlachetne białogłowy! W dniu dzisiejszym bractwo kurkowe z Ciechanowca, kultywując tradycję i zwyczaje starodawnych bractw kurkowych i za pozwoleniem Zjednoczenia Bractw Kurkowych RP odbywa Ogólnopolski Bal Królewski w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Za aprobatą i przyzwoleniem szanownych braci, niech ta okoliczność stanie się obyczajem i żyjącą tradycją.

 

Za oknami sali bankietowej wystrzelono trzy salwy armatnie na szczęście wszystkich zgromadzonych, chwałę roku, w którym odbywa się bal oraz ku pamięci patrona bractwa, Marszałka Kazimierza Pułaskiego, jako hołd dla wszystkich walczących za niepodległą Polskę. 

 

Członkowie bractwa oraz zaproszeni goście uroczyście otworzyli bal wspólnym polonezem.