Kto wygra Derby Podlasia?


SPR Nowe Piekuty czeka najważniejszy mecz w tym sezonie – Derby Podlasia. W niedzielę podopieczni Piotra Tymińskiego podejmą Bestios Białystok.

Piekuccy szczypiorniści mają za sobą trzy mecze. Każdy z nich to już historia, ale bardzo cenna. W poprzednich spotkaniach SPR wygrywał, ale zwycięstwa nie przychodziły łatwo. W ekipie z Nowych Piekut jest jeszcze wiele do poprawy. – Zdaję sobie sprawę, że popełniamy liczne błędy. Ostatni nasz mecz wyglądał fatalnie. Na szczęście zostawiliśmy na boisku serce i charakter, co dało nam zwycięstwo. W tym tygodniu pracujemy nad wyeliminowaniem tego, co w poprzednich meczach doprowadzało do nerwowych sytuacji. Mam nadzieję, że mój zespół wyciągnie wnioski i zagra to, na co naprawdę go stać – mówił trener Tymiński.

Ekipa z Białegostoku do tej pory wygrała spotkania ze Szczypiorniakiem i MLKS-em Olecko, a także zremisowała z UKS-em Jaćwingowie Gołdap.  Bestios jest drużyną, która grała w II lidze. Doświadczenie jakie tam zdobyli może zadecydować o wyniku niedzielnego spotkania. – Bestios ma mocną drużynę, w której grają byli drugoligowcy. Musimy o tym pamiętać i wyjść na ten mecz w pełni skoncentrowani. W przeciwnym razie nasz najmniejszy błąd na pewno zostanie wykorzystany przez białostoczan – ocenił trener.

SPR Nowe Piekuty i Bestios Białystok to jedyne drużyny w lidze, które są z terenu Podlasia. Wobec tego niedzielny mecz będzie meczem derbowym. Klub z Nowych Piekut liczy na duże wsparcie kibiców. – Serdecznie zapraszamy sympatyków piłki ręcznej na derby! Będzie to ostatni nasz mecz w tej rundzie. Tylko z Waszym wsparciem możemy osiągnąć sukces. Bez Was nie ma nas! – jednogłośnie apelują zawodnicy SPR-u.

SPR Nowe Piekuty – Bestios Białystok
Termin:
10.12.2017, godz. 13:30
Miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce

Więcej informacji na: www.facebook.com/sprnowepiekuty