Aktualności

Maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczęli sezon studniówek


11 stycznia tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem otworzyli sezon studniówkowy w powiecie wysokomazowieckim. W uroczystym balu, symbolizującym rozpoczęcie odliczania 100 dni do matury uczniom towarzyszyli wychowawcy, rodzice, dyrekcja, a także zaproszeni goście, w tym Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Łukasz Siekierko, a także Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie, Krzysztof Krajewski. 

 

Studniówkę w Dworku ,,Pan Tadeusz" w Kuczynie otworzył tradycyjny polonez, odtańczony do muzyki z filmu ,,Pan Tadeusz". Uczniowie serdecznie podziękowali wszystkim, którzy na przestrzeni lat stanowili wsparcie w ich edukacji - nauczycielom i wychowawcom za wytrwałość, pracę i wyrozumiałość dla nastoletnich słabości, rodzicom za cierpliwość i miłość oraz wszystkim przyjaciołom szkoły za pomoc w rozwijaniu placówki.

 

Doniosła atmosfera, piękne stroje świadczą o tym że bierzemy udział w wielkim wydarzeniu - podkreślił Dyrektor Szkoły, Andrzej Jamiołkowski. - Ten bal ze względu na swoją niepowtarzalność jest niezywykły i magiczny i chociaż trwa zaledwie jedną noc to pozostaje we wspomnieniach na całe życie. 

 

Odpowiedzialnej zabawy oraz dobrych wyników na maturze życzył uczniom Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński:

 

- Jesteście szczególnym rocznikiem, otóż zdajecie maturę w roku 2020. Dla nas wszystkich jest to pewien symbol nowej generacji, a ten rok jest rokiem wyjątkowym. Życzę wam dziś cudownej zabawy do białego rana, a za 100 dni powodzenia na egzaminach maturalnych. Mam nadzieję, że będziecie kontynuatorami dobrych wyników, a nawet poprawicie rezultaty waszych poprzedników.