Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Fryzur i Stylizacji


W dniu 13.03.2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem przy ulicy Jagiellońskiej 4 odbył się II Międzyszkolny Festiwal Fryzur i Stylizacji pod hasłem: "KOBIETA W CZTERECH PORACH ROKU”

Cele festiwalu to:

 • Aktualizacja wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych;
 • Pobudzenie wyobraźni, kreatywności konsekwencji w realizacji działań zawodowych;
 • Zdobycie nowych możliwości i doświadczeń;
 • Wzbudzanie zdrowej i pożądanej rywalizacji zawodowej;

 

Do rywalizacji przystąpiło cztery szkoły,

 • Zespół Szkół  nr 1 z Ostrowi Mazowieckiej, z trzema uczestniczkami,
 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Siemiatyczach, z dwoma uczestniczkami,
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicz w Ciechanowcu, z czterema uczestniczkami
 • Zespół Szkół Zawodowych im Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, z trzema uczestniczkami  Katarzyną  Wasilewska kl. 4 TUF, Klaudią Bruszewską i Patrycja Jabłońską  kl. 3 TUF.

Ogółem wzięło udział  dwanaście uczennic ze szkół fryzjerskich

 

Do jury zostali powołani nauczyciele ze szkół biorących udział w festiwalu, panie: Bożena Kądewicz z ZS nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, Justyna Jaroszuk, z ZSZ w Siemiatyczach i pani Agnieszka Gaczkowska ZSOiZ w Ciechanowcu.  Przewodniczącą  została pani Monika Osmólska z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem (przedstawicielki jury nie mogły głosować na swoja szkołę). Pomysłodawcą i opiekunem  festiwalu była pani Wioletta Matys nauczyciel z ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem.

Jury oceniało:

 • stopień trudności ,pomysł ,oraz inspiracje w wykreowaniu fryzury,
 • utrzymanie stylu i całościowy wizerunek modelki,
 • kolor i makijaż.

Startujące młode adeptki fryzjerstwa wykazywały się ogromną kreatywnością. Miały wiele ciekawych pomysłów na wykonanie  i zaprezentowanie swoich fryzur i stylizacji na modelkach w czasie 140 minut.

Pokaz ich prac odbył się na sali gimnastycznej na wystylizowanym wybiegu Modelkom partnerowali chłopcy - uczniowie naszej szkoły.

Po prezentacji jury oceniło prace uczennic, Okazało się że bez konkurencyjne były uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, które zajęły wszystkie trzy pierwsze miejsca.

 • Pierwsze miejsce zajęła MAŁGORZATA TATKO z modelką Dominika Bogucką,
 • Drugie  miejsce zajęła SYLWIA IGNACIUK z modelką Judytą Malinowską,
 • Trzecie miejsce zajęła ŻANETA PIETRZAK z modelka Bogumiłą Radziszewską.

Nagrodę publiczności otrzymała nasza uczennica  KLAUDIA BRUSZEWSKA z modelką Pauliną Jabłońską. Laureatki otrzymały nagrody w postaci sprzętu fryzjerskiego i kosmetyków do włosów oraz dyplomy Pozostałe uczestniczki też otrzymały kosmetyki i dyplomy za uczestnictwo w festiwalu.

Nasze dwie uczennice: Klaudia  Bruszewska i Katarzyna Wasilewska wystylizowały swoje modelki na królową  zimy, a jednej stylizacja w wykonaniu Patrycji Jabłońskiej  była bardzo letnia.  Ich  prace były bardzo pięknie i dobrze wykonane. Stylizacja była bardzo pracochłonna. Niestety uzyskały zbyt mało punktów by zająć dobre miejsce, bo „ktoś musi przegrać by wygrać mógł ktoś”, ale zdobyły nowe doświadczenia, które kiedyś zaowocują w ich pracy.

Organizatorzy dziękują  wszystkim przybyłym gościom, uczestnikom festiwalu, uczniom i nauczycielom którzy pomogli  w przygotowaniu festiwalu, dyrekcji za pozwolenie zorganizowania takiego przedsięwzięcia w naszej szkole.

Zachęcamy  młodzież ze szkół gimnazjalnych do wstępowania w nasze szeregi, „bo z nami nie będziecie się nudzić’’. Tu w Staszicu można  zacząć  realizować swoje marzenia o przyszłości.   

 

 

Wioletta Matys