Aktualności

Nagrody Starosty Wysokomazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz w dziedzinie kultury fizycznej i sportu


        23 listopada bieżącego roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się uroczyste wręczenie nagród Starosty Wysokomazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.


        Pan Leszek Gruchała Wicestarosta Wysokomazowiecki, inaugurujący uroczystość, powitał przybyłych gości: Radnych Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, burmistrzów miast oraz wójtów gmin z terenu powiatu wysokomazowieckiego, dotychczasowych laureatów nagród Starosty Wysokomazowieckiego, dyrektorów placówek oświatowych, dyrektorów miejskich i gminnych ośrodków kultury.


        Zamierzeniem powiatu, realizowanym od kilku lat jest m.in. nagradzanie tych, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju oraz popularyzacji kultury
i sportu nie tylko na terenie naszego powiatu, województwa ale i całego kraju. Powiat wysokomazowiecki nie zapomina o tych osobach, docenia ich trud, pracę i talent.
        Doroczne nagrody Starosty Wysokomazowieckiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury stały się już tradycją, ponieważ przyznawane są od 2003 roku a więc już po raz 10.


        Przyznana w tym roku nagroda w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury – symboliczna statuetka – trafiła do osoby szczególnie zasłużonej dla kultury naszego powiatu- Pana Tomasza Paducha – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie, w uznaniu za dotychczasowe osiągnięcia w działalności w sferze kultury.


        Pan Tomasz Paduch od najmłodszych lat związany jest z szeroko pojętą działalnością kulturalną, szczególnie w dziedzinie muzyki. Swoje pasje realizował poprzez śpiewanie psalmów w kościołach, członkostwo w chórach: Lutnia w Łomży, Kantata w Ciechanowcu, czy prowadzenie scholi w Łomży i Szepietowie. Przez wiele lat czynnie związany z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Łomży, Domem Środowisk Twórczych w Łomży, czy Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży. Od wielu lat służy wsparciem i udziela konsultacji w zakresie przygotowania oprawy muzycznej różnego rodzaju uroczystości. Współpracuje m.in.: ze Scholą "Anielskie Nutki" przy parafii p.W. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, Publicznym Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Szepietowie, szkołami podstawowymi z terenu Gminy Szepietowo, Domem Pomocy Społecznej w Kozarzach, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. K. Kluka w Rudce.


        Pan Tomasz Paduch współtworzył i brał udział w wielu inicjatywach muzycznych takich jak: reaktywacja Orkiestry Dętej w Ciechanowcu, utworzenie i prowadzenie Zespołu Wokalnego Klubu Seniora w Ciechanowcu, utworzenie i prowadzenie Społecznej Szkoły Muzycznej w Ciechanowcu, utworzenie i prowadzenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie, rozwijanie działalności Dziecięcego Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie" w Szepietowie, utworzenie i prowadzenie Zespołu Wokalnego GOK w Szepietowie, prowadzenie Zespołu Wokalnego Klubu Seniora w Szepietowie.


Podczas uroczystości zostały również nagrodzone osoby związane ze sportem.
        W uznaniu za dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu w kategorii „zawodnicy” nagrodę Starosty Wysokomazowieckiego w postaci nagrody rzeczowej otrzymali:

  1. - Jakub Włostowski - uczeń Szkoły Podstawowej w Szepietowie, członek i zawodnik Klubu Tenisa Stołowego w Wysokiem Mazowieckiem Od  kilku lat jako młodzik w różnych kategoriach wiekowych rozgrywanych w tenisie stołowym zajmuje czołowe miejsca, na szczeblu powiatu, województwa i kraju. Reprezentuje klub w rozgrywkach tenisa stołowego do szczebla ogólnopolskiego włącznie.
  2. - Paweł Piszczatowski – uczeń Szkoły Podstawowej w Dabrówce Kościelnej, członek, zawodnik Klubu Tenisa Stołowego w Wysokiem Mazowieckiem od kilku lat jako młodzik w różnych kategoriach wiekowych rozgrywanych w tenisie stołowym zajmuje czołowe miejsca, na szczeblu powiatu, województwa i kraju. Jest sportowcem wszechstronnie uzdolnionym reprezentował swoją szkołę w dyscyplinach sportowych takich jak: szachy, łyżwiarstwo, koszykówka i piłka nożna.
            Tegoroczną uroczystość wręczenia nagród Starosty Wysokomazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz w dziedzinie kultury fizycznej i sportu uświetnił występzespołu wokalnego, którego założycielem jest Pan Tomasz Paduch – tegoroczny laureat.