Aktualności

Nasz pierwszy, prawdziwy bal – studniówka 2014 ZSOiZ w Ciechanowcu


25 stycznia tegoroczni maturzyści bawili się na długo oczekiwanym przez nich balu studniówkowym. Oprócz młodzieży w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy ZSOiZ w Ciechanowcu. Najważniejszymi bohaterami tego wieczoru byli uczniowie czterech klas Liceum Ogólnokształcącego. Tradycyjny bal studniówkowy odbył się, już po raz kolejny, w sali bankietowej Państwa Szczęsnych w Ciechanowcu.

Ten niezwykły wieczór zaczął się dźwiękiem fanfar, po którym konferansjerzy, Karolina Gromadko z klasy IIIA i Grzegorz Binaś z klasy IIIC, w imieniu wszystkich maturzystów wyrazili swą radość z jego nadejścia oraz przybycia wielu znakomitych gości. Następnie poprosili Dyrektora naszej szkoły, Pana Eugeniusza Święckiego o otwarcie balu. Pan Dyrektor swoje wystąpienie rozpoczął od powitania wszystkich gości. Zwracając się do nas, tegorocznych maturzystów, podkreślił, iż nauka jest bardzo ważną wartością, ale nie można nigdy tracić tego, co najważniejsze: drugiego człowieka i jego dobra. Po przemówieniu młodzież zaprosiła wszystkich do obejrzenia tradycyjnego poloneza, przygotowanego przez tegorocznych maturzystów. Nasz dostojny, narodowy taniec wykonały wszystkie klasy maturalne. Symbolicznym sygnałem do jego rozpoczęcia  był fragment "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza, zaczynający się znaną formułą: "Poloneza czas zacząć!". Po tych słowach klasa IIIA z powagą i gracją ruszyła na parkiet. Występy pozostałych klas również bardzo podobały się zgromadzonym. Widać było zaangażowanie i trud, jakie młodzież włożyła w przygotowanie skomplikowanych układów. W tej pracy pomagali jej nauczyciele: Pani Emilia Krysińska, Pani Grażyna Panas, Pani Ewa Strzałkowska oraz Pan Artur Szymoniak, którym chcemy serdecznie podziękować.

Po nagrodzonych brawami występach tancerzy głos zabrała Pani Katarzyna Tkaczuk, która w imieniu wszystkich rodziców tegorocznych maturzystów podziękowała Radzie Pedagogicznej oraz Dyrektorowi Szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i nauczanie młodzieży. Następnie Przewodnicząca Rady Rodziców ZSOiZ w Ciechanowcu – Pani Agata Koc nawiązała  do naszego wielkiego rodaka – Papieża Jana Pawła II, którego kanonizacja odbędzie się w bieżącym roku. Stwierdziła, iż jest to dobra okazja, aby modlić się do niego o opiekę i pomoc podczas matury. Na balu studniówkowym gościliśmy także Burmistrza Ciechanowca, Pana Mirosława Reczkę. W swoim przemówieniu przypomniał nam, jak ważną obchodzimy właśnie rocznicę. Nasza szkoła istnieje już bowiem 70 lat. Dlatego tegoroczny bal studniówkowy  nabiera jeszcze szczególniejszego wymiaru. Pan Burmistrz przypomniał również o szacunku do drugiego człowieka, gdyż tylko w ten sposób będziemy szanowani przez innych.
Na koniec głos zabrali kolejno proboszczowie ciechanowieckich parafii: ks. Andrzej Polakowski - Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy oraz ks. Dziekan Tadeusz Kryński – Proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej. Pierwszy z nich w żartobliwy sposób odniósł się do szkolnego życia, zaś drugi przemawiający radził wszystkim, aby w życiu nieść innym tylko dobro, stając się dzięki temu swoistą światłością. Warto podkreślić, iż we wszystkich wystąpieniach pojawiały się życzenia udanej studniówki i dobrze zdanej matury.

Po przemówieniach zaproszonych gości młodzież podziękowała wszystkim, którzy troszczą się o to, by jej pobyt w szkole odbywał się w jak najlepszych warunkach, a także był czasem intelektualnego i duchowego wzrastania. Wyrazem wdzięczności stały się wręczane kwiaty. Kolejnym arcyważnym punktem studniówki stało się podziękowanie rodzicom. Anna Tomczuk z klasy IIIB zaśpiewała piosenkę ,,Cudownych rodziców mam”, a dzieci zaprosiły ich do tańca.

Studniówkowa uczta rozpoczęła się  od modlitwy, którą odmówił ze wszystkimi gośćmi ks. Łukasz Borzęcki.  Po tym ważnym elemencie wieczoru nastąpiło biesiadowanie przy wykwintnie i suto zastawionych stołach. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Po sesji fotograficznej rozpoczęła się długo oczekiwana zabawa taneczna, której muzyczną oprawę zapewnił znakomity zespół "Proxy". Muzycy sprawili, iż parkiet szybko zapełnił się tańczącymi parami, a wszyscy bawili się doskonale.

Kilka godzin później, około godziny 23.00, uczniowie klasy III B, pracujący pod opieką wychowawcy Pana Tomasza Chomicza zaprosili wszystkich zebranych do obejrzenia przygotowanego przez nich przedstawienia. Występ miał na celu ukazanie „prawdziwego” życia uczniów, zarówno rok przed maturą jak i bezpośrednio w jej trakcie. W humorystycznych scenkach pojawiły się m.in. parodie lekcji, szkolnego życia oraz momentu przystąpienia do egzaminu dojrzałości. Całość rozbawiła wielu widzów do łez, przywołując   miłe wspomnienia ze szkolnej codzienności.

Jako tegoroczne maturzystki możemy śmiało stwierdzić w imieniu naszych koleżanek i kolegów, iż był to wyjątkowy wieczór, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włożyli wiele serca i pracy, aby nasz pierwszy, prawdziwy bal był doskonale przygotowany pod każdym względem. Na szczególne podziękowania zasługują przede wszystkim: Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu Pan Eugeniusz Święcki, wychowawcy tegorocznych klas maturalnych: Pani Grażyna Boguszewska, Pani Katarzyna Rostkowska, Pan Tomasz Chomicz i Pan Jacek Pietkiewicz oraz wymienieni wcześniej nauczyciele, bez których nie byłoby tak wspaniałych polonezów. Podziękowania należą się także rodzicom oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas oraz włożyli serce i wysiłek w przygotowanie tak wspaniałej uroczystości, jaką był tegoroczny bal studniówkowy.