Aktualności

Nasz uczeń najlepszy na V Szkolnym Biegu Komandosa


W piątek, 4 października, na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbył się V Międzypowiatowy Szkolny Bieg Komandosa. Miło nam poinformować, że Patryk Bartoszuk z klasy II „d” zajął w nim I miejsce.
    Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klasy II „d” tj. Patryk Bartoszuk, Anna Łukaszewicz, Rafał Olszewski, Urszula Sidoruk. W biegu udział wzięły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wołomińskiego, wyszkowskiego, mińskiego, ostrowskiego, wysokomazowieckiego oraz Warszawy. W ramach rywalizacji uczniowie mieli do pokonania trasę o długości 1,5 km (dziewczęta) i 2,5 km (chłopcy), na której znajdowały się różnorodne przeszkody. Czołganie pod zasiekami, przejście przez opony, pokonanie ściany, przeskoczenie przez skrzynię gimnastyczną i to wszystko w biegu – zadanie które organizatorzy postawili przed młodzieżą nie było łatwe. Dodatkową konkurencją było strzelanie z karabinów pneumatycznych.
    Jak już wspomnieliśmy, wszystkie te przeszkody najszybciej pokonał Patryk Bartoszuk, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu!

 

Autor: Arkadiusz Kendzierki

Foto: Arkadiusz Kendzierki