Aktualności

Noc z językiem angielskim w ZSOiZ w Czyżewie


W nocy z 17 na 18 stycznia, wraz z początkiem zimowych ferii po raz IX odbyła się „Noc z językiem angielskim”. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Czyżewie zaprosił uczniów okolicznych szkół podstawowych, aby zaprezentować szkołę „od środka”, ale przede wszystkim pokazać, że nauka języka angielskiego może być dobrą zabawą.

 

Na początku spotkania, inicjator imprezy, pan Jerzy Lisicki- nauczyciel języka angielskiego, wraz z Dyrektorem szkoły, panem Przemysławem Uścińskim, gorąco przywitali wszystkich przybyłych uczestników.

 

Następnie młodzież została podzielona na grupy, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach i zabawach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były to takie atrakcje jak: podchody językowe,  „Jaka to melodia?”, „Familiada” czy też kalambury. Uczestnicy zabawy mogli również wykazać się umiejętnościami wokalnymi podczas karaoke, a także umiejętnością logicznego myślenia w „Escape roomie”. Między konkurencjami były wyświetlane filmy w oryginalnej, angielskiej wersji językowej.

 

Przez całą noc nad uczniami sprawowali opiekę: pani Aneta Piotrowska, pan Dariusz Zdrojewski oraz pan Krzysztof Aronowicz i oczywiście wspomniany już pomysłodawca spotkania - pan Jerzy Lisicki.

 

Lekko zmęczeni, ale zadowoleni z całonocnych atrakcji językowych, uczestnicy wrócili bezpiecznie do swoich domów.

Do zobaczenia za rok!