Aktualności

"Nordic Walking daje życiu więcej lat, a latom więcej życia.”


19. 05. 2014r. Piękny, ciepły, słoneczny majowy poranek. Pogoda wymarzona na spacer z kijkami. Przed Miejskim Ośrodkiem Kultury gromadzą się studenci UTW. Przyjechali także goście z zaprzyjaźnionych UTW z Sokółki, Kolna, Ciechanowca i Bielska Podlaskiego. Przyszli także przedstawiciele młodego pokolenia – harcerze ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem Mazowieckiem ze swoimi opiekunami: Agnieszką Faszczewską i Izabelą Wasilewską oraz uczniowie kl.II „e”Gimnazjum w Wysokiem  Mazowieckiem z wychowawcą Katarzyną Bartłomiejczuk i Anną Jamiołkowską. Do udziału w marszu zarejestrowało się 150 osób.

Wszyscy otrzymują pamiątkowe przypinki z napisem „Nordic Walking studentów UTW 2014”, a studenci UTW w Wysokiem  Mazowieckiem – organizatorzy marszu,  nakładają koszulki ufundowane przez Urząd Gminy w Wysokiem Mazowieckiem.

Prezes UTW w Wysokiem Mazowieckiem Marianna Kaczanowicz otwiera uroczystość, wita przedstawicieli władz: Starostę Wysokomazowieckiego - Bogdana Zielińskiego , Burmistrza Miasta - Jarosława Siekierko, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie -  Krzysztofa Krajewskiego, członków wspierających : Teresę Bazyluk, Wojciecha Brzozowskiego, Szymona Buczyńskiego, Mirosława Gregorczuka, Sławomira Skrzypczaka, służby zabezpieczające marsz , pracowników MOK – współorganizatorów imprezy i licznie zgromadzonych studentów UTW w Wysokiem Mazowieckiem.

V-ce prezes UTW Stanisław Chmielewski formuje kolumnę uczestników marszu. Na czele ustawiają się harcerze z transparentem II Marsz „Nordic Walking”, a tuż za nimi uczestnicy marszu.

Wyruszamy w drogę. Trasę 5 km:  MOK – Michałki – polana „Echo lasu” pokonujemy w dobrej kondycji i wyśmienitych humorach. Na polanie w „Echo Lasu” na uczestników marszu oczekuje Leśniczy Leśnictwa Trzeciny, Pan Wiesław Stanisławski.  Nieco zmęczeni i spragnieni zajadamy pyszny bigos i kiełbaski z rożna serwowane przez Leśniczego. Na deser kawa, herbata i smaczne ciasteczka.

Występy artystyczne poszczególnych zespołów umilają nam czas. Uczniowie Gimnazjum pod kier.

 Pani Katarzyny Bartłomiejczuk prezentują bardzo interesującą inscenizację, nagradzamy ich gromkimi oklaskami. Z niemałym zainteresowaniem oglądamy występy kabaretów z Sokółki i Kolna.

W międzyczasie prezesi UTW wręczyli certyfikaty poświadczające uczestnictwo w  II Marszu ”Nordic Walking studentów UTW 2014”. W bardzo miłym nastrojuprzy wspólnej zabawie utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że „Wiek nie jest dla nas więzieniem, lecz balkonem, z którego widać dalej i jednocześnie lepiej” (Marie Luise Kaschnicz) II Marsz „Nordic Walking Studentów UTW 2014” w Wysokiem Mazowieckiem był wynikiem realizacji zadania publicznego i przyznanego wsparcia  przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego.  Celem zadania było zintegrowanie studentów UTW, zachęcenie młodzieży i mieszkańców Powiatu Wysokomazowieckiego do uprawiania  tego rodzaju sportu.

Imprezę sponsorowali: Wojciech Brzozowski, Szymon Buczyński, Barbara i Wiesław Załuska.

Honorowy patronat objęli: Starosta Wysokomazowiecki, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie i Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie.

 

Alicja Chmielewska