Aktualności

Nowy oddział Położniczo-Ginekologiczny w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem


27 października w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się oficjalne otwarcie oraz oddanie do użytku nowego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, którego powstanie było pierwszym etapem całkowitego remontu budynku szpitala. W uroczystości udział wzięli Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Mariola Kucharewicz, a także pracownicy szpitala.

 

Oddział, którego remont trwał 9 miesięcy, powstał w miejscu dawnego bloku operacyjnego. Przygotowanie nowego oddziału, a także apteki szpitalnej to koszt około 3 mln złotych i jest to dopiero pierwszy etap zaplanowanej generalnej modernizacji całego budynku, która ma kosztować około 23 milionów złotych. Połowa tej kwoty to pieniądze z Rezerwy Celowej Budżetu Państwa.

 

- Nie mogłem sobie odmówić przyjemności obwieszczenia całemu światu, że w Wysokiem Mazowieckiem oddział Położniczo-Ginekologiczny tak się zmienił - powiedział Starosta Wysokomazowiecki. - Wszystkie kobiety z naszego powiatu zachęcam do tego, by tutaj rodziły. Dzisiaj oddajemy pierwszą część tego starego szpitala. Zaczęliśmy od Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i to nie jest przypadek. Remont trwał 9 miesięcy i tak to się pięknie składa, że tyle czasu trwa ciąża, więc jest to jakby narodzenie nowego życia. Mam nadzieję, że cały personel oddziału, czyli pani ordynator z lekarzami, pani oddziałowa z pielęgniarkami, panie salowe, że wszyscy pracownicy będą zadowoleni z tych nowych warunków pracy. (...) Życzę państwu przyjemnego użytkowania tego sprzętu i pomieszczeń i samych radosnych chwil. Jesteście państwo na co dzień świadkami cudu narodzin i oby te narodziny zawsze były szczęśliwe, tak samo jak mamy i dzieci.

 

Starosta Wysokomazowiecki dokonał uroczystego przecięcia wstęgi wraz z dyrektor szpitala lek. med Mariolą Kucharewicz, Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podlaskiego, Łukaszem Siekierko oraz ordynatorem oddziału, lek. med. Bogumiłą Miłkowską-Płotczyk i koordynatorem do spraw neonatologii lek. med. Mirosławą Wyszyńską. Kapelan szpitalny ks. Andrzej Chilicki poświęcił pomieszczenia szpitalne, a następnie zgromadzeni goście mogli obejrzeć wyposażenie sal porodowych, sali do cesarskiego cięcia i nowo zakupiony sprzęt.