Aktualności

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w powiecie wysokomazowieckim


11 listopada w całym powiecie wysokomazowieckim miały miejsce uroczystości, związane z uczczeniem 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Narodowe Święto Niepodległości świętowano m.in. w Wysokiem Mazowieckiem, Czyżewie i Sokołach, gdzie złożono kwiaty i wiązanki w hołdzie poległym w walce za wolność ojczyzny.

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sokołach rozpoczęła Msza Święta w intencji ojczyzny, po której na placu przed Bazyliką Mniejszą mieszkańcy gminy wspólnie odśpiewali hymn Polski. Wójt Gminy Sokoły, Józef Zajkowski serdecznie podziękował lokalnej społeczności za aktywne uczestniczenie w świętowaniu polskiej niepodległości. Kwiaty i wiązanki pod Pomnikie-Krzyżem złożyli m.in. Wójt Gminy, Józef Zajkowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Sokoły, Krzysztofem Grabowskim, przedstawiciele gminnych jednostek OSP oraz jednostek organizacyjnych, a także społeczność szkolna wraz z nauczycielami. Uroczystości zakończyła część artystyczna w wykonaniu młodzieży z terenu gminy Sokoły.

 

W Wysokiem Mazowieckiem jak co roku po Mszy Świętej w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela pod pomnik POW przy ul. Rynek Piłsudskiego przeszedł uroczysty pochód, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, poczty sztandarowe, radni rady miasta, reprezentanci miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, szkół, harcerzy, służb mundurowych oraz tłumnie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Pod pomnikiem POW wspólnie odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu". Kwiaty i wiązanki pod pomnikiem złożyli m.in. Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie, Jarosław Siekierko wraz z radnymi rady miasta, a także w imieniu mieszkańców powiatu Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński i Wicestarosta, Leszek Gruchała. 

 

Uroczysty pochód ulicami miasta odbył się również w Czyżewie, gdzie uczestnicy, na czele z Burmistrz Czyżewa, Anną Bogucką, Senatorem RP, Jackiem Boguckim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej, Witoldem Sienickim zgromadzili się pod Pomnikiem Niepodległości, by złożyć kwiaty w hołdzie poległym za wolność ojczyzny. W imieniu Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego kwiaty pod pomnikiem złożył członek zarządu, Jerzy Pakieła. Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie.