Aktualności

Obóz rekreacyjno- sportowy Ostróda 2015


W dniach 29.06. – 08.07.2015 r. młodzież naszej szkoły wypoczywała na obozie rekreacyjno-sportowym w ośrodku „Bajka” koło Ostródy. Z wakacyjnej oferty skorzystało również troje uczniów z Ukrainy, którzy od września 2015 r. zamierzają podjąć naukę w naszej szkole. Kierownikiem wycieczki był Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, młodzieżą opiekowali się także nauczyciele: Pani Dorota Mlonek, Pan Łukasz Godlewski, Pan Grzegorz Godlewski i Pan Artur Bojar.

            Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Pogoda dopisywała aż do ostatniego dnia naszego pobytu, dlatego zarówno młodzież, jak i wychowawcy chętnie pływali w Jeziorze Drwęckim. Do ulubionych rozrywek uczestników należały długie wycieczki kajakowe aranżowane przez Pana Łukasza Godlewskiego i Pana Grzegorza Godlewskiego. Natomiast Pan Artur Bojar organizował  przejażdżki motorówką, z której mogliśmy podziwiać wspaniałe okolice Ostródy oraz okazy fauny i flory Pojezierza Iławskiego. Niezapomniane wrażenia pozostawiły też malownicze wschody i zachody słońca nad Jeziorem Drwęckim potwierdzające obiegową opinię, że Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce i w Europie. Wspólny wypoczynek umożliwił bliższe poznanie nauczycieli i uczniów, a grillowanie i dyskoteki integrowały uczestników.

            Program obozu nie ograniczał się wyłącznie do rekreacji w ośrodku wypoczynkowym. Już w drodze do miejsca zakwaterowania zatrzymaliśmy się na polach słynnej bitwy pod Grunwaldem. Pan Łukasz Godlewski opowiedział młodzieży wiele ciekawostek dotyczących wydarzeń z początków XV w., między innymi związanych ze średniowieczną sztuką wojenną. Kolejną atrakcją była wycieczka do Stegny, wielu uczestników miało pierwszy raz możliwość zobaczenia polskiego morza. Z kolei w Malborku mogliśmy zwiedzać pozostałości po jednym z największych i najznakomitszych zamków średniowiecznej Europy.

            Organizatorzy i uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują za wsparcie finansowe Staroście Powiatu Wysokomazowieckiego – Panu Bogdanowi Zielińskiemu, Kierownikowi Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ciechanowcu – Pani Marzenie Kryńskiej, Radzie Rodziców przy ZSOiZ w Ciechanowcu.