Aktualności

Ochotnicy z OSP Wyszonki Kościelne odebrali nowy samochód


30 września Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński wziął udział w przekazaniu jednostce OSP Wyszonki Kościelne nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, o którego zakup od kilku lat starali się zarówno strażacy-ochotnicy jak i władze samorządowe Gminy Klukowo. W uroczystości uczestniczyli również Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, Poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki, Wójt Gminy Klukowo, Piotr Uszyński, Prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP, st. bryg. Andrzej Koc, Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem, mł. bryg. Adam Frankowski, Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Piotr Pietraszko, a także druhowie i druhny z terenu Gminy Klukowo, młodzieżowe drużyny pożarnicze, duchowni i mieszkańcy miejscowości.

 

Nowy pojazd bojowy kosztował 840 tysięcy złotych i aż 430 tys. zł przekazano na ten cel z budżetu Gminy Klukowo. Resztę kosztów pokryto m.in. z pieniędzy z Funduszu Ochrony Środowiska, MSWiA oraz Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu. Jak podkreślił Wójt Gminy, Piotr Uszyński, strażacy z OSP Wyszonki Kościelne zasłużyli na nowy pojazd swoją pracą, oddaniem, aktywnością i osiągnięciami. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński dokonał symbolicznego przekazania kluczy strażakom i podziękował władzom gminy Klukowo za wysoki wkład finansowy w zakup samochodu.

 

- To świadczy o tym, że doceniają strażaków, a doceniać ich powinniśmy wszyscy - zaznaczył. - Nie dość, że ratujecie życie ludzi, to jeszcze sami staracie się sobie zapewniać odpowiednie narzędzia. A działacie nieodpłatnie, społecznie według pięknej dewizy ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

 

- Jeżeli jakiejś jednostce ten samochód się należał, to tą jednostką z terenu naszego powiatu jest z pewnością jednostka OSP Wyszonki Kościelne - dodał Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński. - To dzięki swojej codziennej służbie, determinacji, uporowi macie ten wóz. 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszonkach Kościelnych, która w 2017 roku świętowała 90-lecie istnienia jednostki, otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes - Benz Atego 1630 4x4.