Aktualności

Odpowiedzialność młodzieży wobec prawa - spotkanie z policjantami w ZSOiZ w Czyżewie


27 lutego w ZSOiZ w Czyżewie gościli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, którzy spotkali się z uczniami I i II klasy Technikum, aby zapoznać ich z szeroko rozumianą odpowiedzialnością młodzieży wobec prawa.

 

Prawo jest dziedziną, która reguluje wszystkie sfery życia. Dlatego ważna jest edukacja społeczeństwa w tym zakresie, również uczniów. 27 lutego w ZSOiZ w Czyżewie gościli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: inspektor Anna Rytel, aspirant Anna Zaremba oraz dzielnicowy – sierż. Waldemar Włostowski. Spotkali się oni z uczniami klasy I i II Technikum w Czyżewie, aby zapoznać ich z szeroko rozumianą odpowiedzialnością młodzieży wobec prawa.

 

Funkcjonariusze poinformowali uczniów o regulacjach obejmujących młodocianych, podając przykłady konsekwencji karnej ponoszonej w przypadku nieprzestrzegania przepisów prawa. Dużo uwagi poświęcili także zagadnieniom związanym z używaniem substancji psychoaktywnych, nie tylko pod kątem odpowiedzialności karnej, ale też wpływu używek na zdrowie fizyczne i psychiczne. Uczniowie mogli się o tym przekonać, korzystając z tzw. alkogogli, pozwalających wczuć się w percepcję osób pod wpływem alkoholu.

 

To wartościowe szkolenie na pewno wzbudziło refleksje młodzieży na temat niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą używki.       

 

 

(op. i fot. ZSOiZ w Czyżewie)