Aktualności

Oficjalne zakończenie roku szkolnego klas III w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka


26 kwietnia tegoroczni maturzyści z powiatu wysokomazowieckiego oficjalnie zakończyli rok szkolny 2018/2019, jak również naukę w szkołach średnich. W hali sportowej ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem trzy lata edukacji podsumowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

 

Uroczystości rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego przez zgromadzonych w szkole uczniów, kończących edukację w liceum, a także dyrekcję, radę pedagogiczną, przestawicieli rady rodziców oraz zaproszonych gości. Dokonano oficjalnego przekazania pocztu sztandarowego, jak również wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom, którzy poszczycić się mogli wysokimi wynikami w nauce, sukcesami w konkursach i olimpiadach oraz zasługami na polu sportowym i artystycznym.

 

Za ciężką pracę oraz dumę, jaką przynosili swojej placówce, abiturientom podziękował dyrektor ZSOiP, Ryszard Flanc, który rodzicom najlepszych uczniów przekazał listy gratulacyjne. Przedstawiciele młodzieży wyrazili swoją wdzięczność dla wychowawców, nauczycieli, rodziców, a także kolegów i koleżanek za wspólną podróż przez trzy ostatnie lata edukacji. Nie zabrakło wzruszeń i refleksji, a także życzeń powodzenia na maturze. Oficjalną część uroczystości zakończyła pożegnalna piosenka w wykonaniu uczniów klasy IIIA. 

 

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór podczas zbliżających się wielkimi krokami egzaminów dojrzałości.